RISE & SHINE / ХРАНЛИВА КРЕМА ЗА ЛИЦЕ - 50 МЛ.

705 МКД

Цена со 18% ДДВ.

ХРАНЕЊЕ • ОМЕКНУВАЊЕ
АЛОЕ ВЕРА • ШЕА ПУТЕР • МАСЛО ОД ЗЕЛЕН ЧАЈ

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Природно хранлива, регенерирачка и хидратантна дневна крема за нормална до сува кожа, со кокосово масло,
шеа путер, масло од зелен чај и хиалуронска киселина. И дава на вашата кожа меко, мазно чувство, одличен баланс и
сјај.24% состојки од органско потекло
60% состојки од органско потекло, без вода и минерали
100% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife согласно со стандардот COSMOS
ORGANIC


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на чиста кожа на лицето, вратот и деколтето и масирајте до целосно впивање.СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, ALOE BARBADENSIS LEAF EXTRACT*, SHEA BUTTER ETHYL ESTERS, BUTYROSPERMUM PARKII
BUTTER*, GLYCERIN**, POLYGLYCERYL-3 DICITRATE/STEARATE, CETEARYL ALCOHOL, C15-19 ALKANE, PRUNUS
AMYGDALUS DULCIS OIL*, COCOS NUCIFERA OIL*, ZEA MAYS STARCH*, GLYCERYL CAPRYLATE, SIMMONDSIA CHINENSIS
SEED OIL*, CITRUS AURANTIUM DULCIS PEEL OIL*, BETA VULGARIS ROOT EXTRACT, MAGNOLIA OFFICINALIS BARK
EXTRACT, BETA-SITOSTEROL, SODIUM HYALURONATE, AVENA SATIVA KERNEL OIL, SQUALENE, XANTHAN GUM,
HYDROLYZED CORN STARCH, TOCOPHEROL, SODIUM HYDROXIDE, SODIUM LAUROYL LACTYLATE, PARFUM, CITRAL,
CITRONELLOL, GERANIOL, LIMONENE, LINALOOL.

(* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки)

Поврзани производи

Најгоре