BODY DESSERTS / “HOT CHOCOLATE” ПИЛИНГ ЗА ТЕЛО ОД ЧОКОЛАДО – 450 МЛ.

765 МКД

Цена со 18% ДДВ.

ЕКСФОЛИЈАЦИЈА • ЗАТЕГНУВАЊЕ
ПУТЕР ОД КАКАО • ЕКСТРАКТ ОД ВАНИЛА • ЕКСТРАКТ ОД ЛЕШНИК

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Овој пилинг за тело, нежно ја буди заспаната кожа, обвивајќи ги вашите сетила во егзотичен мирис. Путерот од какао ја храни кожата; органската ванила и лешник ја тонираат, додека екстрактот од лута пиперка ја загрева кожата и го подобрува нејзиниот изглед, правејќи ја помазна и поеластична.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на влажна кожа користејќи кружни движења. Темелно исплакнете. За најдобри резултати користете 2-3 пати неделно.


СОСТОЈКИ (INCI): SODIUM CHLORIDE, GLYCERIN, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER, CETEARYL ALCOHOL, BRASSICA ALBA SEED POWDER, THEOBROMA CACAO SEED BUTTER, THEOBROMA CACAO SEED POWDER, PINUS SIBIRICA SHELL POWDER, POLYGONUM AVICULARE POWDER, COCAMIDOPROPYL BETAINE, TOCOPHERYL ACETATE, CORYLUS AVELLANA SEED OIL, VANILLA PLANIFOLIA FRUIT EXTRACT*, OLEA EUROPAEA FRUIT OIL*, CAPSICUM FRUTESCENS RESIN, CINNAMOMUM ZEYLANICUM BARK EXTRACT*, CINNAMOMUM ZEYLANICUM BARK OIL, MENTHYL NICOTINATE, PARFUM, CI 42090, CI 14720, CI 15985, CI 19140.

(* = состојка од органско земјоделство).

Поврзани производи

Најгоре