BODY DESSERTS / “ALMOND & HONEY MILK” ПИЛИНГ ЗА ТЕЛО ОД БАДЕМ И МЕД – 450 МЛ.

765 МКД

Цена со 18% ДДВ.

ЕКСФОЛИЈАЦИЈА • ОМЕКНУВАЊЕ
ПУТЕР ОД КАКАО • МАСЛО ОД СЛАДОК БАДЕМ• МАСЛО ОД МАКАДАМИА

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Нежна комбинација од масло од бадем и млечни протеини кои длабоко ја хидрираат вашата кожа, додека органскиот мед и органско масло од пченица ја ексфолираат и ги отстрануваат мртвите клетки.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на саканите делови од телото и масирајте до целосно впивање.


СОСТОЈКИ (INCI): GLYCERIN, SODIUM CHLORIDE, SUCROSE, THEOBROMA CACAO SEED BUTTER, CETEARYL ALCOHOL, MACADAMIA TERNIFOLIA SEED OIL, COCAMIDOPROPYL BETAINE, PRUNUS AMYGDALUS DULCIS OIL, MEL*, TRITICUM VULGARE GERM OIL*, SUCROSE*, HYDROLYZED MILK PROTEIN, PINUS SIBIRICA SHELL POWDER, PARFUM, CI 15985, CI 19140.

(* = состојка од органско земјоделство).

Поврзани производи

Најгоре