BODY DESSERTS / BANANA MILKSHAKE КРЕМА ЗА ТЕЛО ОД БАНАНА – 450 МЛ.

650 МКД

Цена со 18% ДДВ.

ХРАНЕЊЕ • ЕЛАСТИЦИТЕТ
МАСЛО ОД БАНАНА • ЕКСТРАКТ ОД ВАНИЛА • МАСЛО ОД АВОКАДО

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Оваа крема за тело е заводлива, лесна нега за вашето тело, која ја прави вашата кожа неверојатно мека и свиленкаста. На совршеното тело му е потребна одлична и нежна грижа. Органскиот екстракт од банана спречува појава на сува кожа која се лупи. Органското масло од авокадо овозможува интензивно хранење кое помага да се стимулираат обновувачките процеси на кожата. Маслото од макадамиа и органската ванила даваат еластицитет на вашата кожа и помагаат во намалување на стриите.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на саканите делови од телото и масирајте до целосно впивање.СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, CETEARYL ALCOHOL, BUTYROSPERMUM PARKII  BUTTER, OCTYLDODECANOL, COCO-CAPRYLATE/ CAPRATE, ISOPROPYL PALMITATE, CETYL PALMITATE, GLYCERIN, GLYCERYL STEARATE, MACADAMIA TERNIFOLIA SEED OIL, PERSEA GRATISSIMA OIL*, VANILLA PLANIFOLIA FRUIT EXTRACT*, MUSA SAPIENTUM FRUIT EXTRACT*, PRUNUS ARMENIACA KERNEL OIL*, SODIUM STEARYL GLUTAMATE, BENZYL ALCOHOL, ETHYLHEXYLGLYCERIN, PARFUM, CARAMEL, CI 19140, CI 15985.

(* = состојка од органско земјоделство).

Поврзани производи

Најгоре