BODY DESSERTS / “VANILLA WHIPPED CREAM” КРЕМА ЗА ТЕЛО ОД ВАНИЛА – 450 МЛ.

650 МКД

Цена со 18% ДДВ.

ХРАНЕЊЕ • ОМЕКНУВАЊЕ
ШЕА ПУТЕР • ЕКСТРАКТ ОД ВАНИЛА • МАСЛО ОД ВОЛЧЈИ ТРН

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Оваа крема е лесна обвивка за тело која нуди чисто задоволство на вашата кожа, заведувајќи ги вашите сетила со мирис на ванила. Шеа путерот и органското млеко од овес ја хранат и хидрираат вашата кожа. Органскиот екстракт од ванила разубавува и смирува, додека маслото од макадамиа додава свиленакст мат ефект.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на саканите делови од телото и масирајте до целосно впивање.


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, ISOPROPYL PALMITATE, CETEARYL ALCOHOL, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER, GLYCERIN, POLYGLYCERYL-3 METHYLGLUCOSE DISTEARATE, OLEA EUROPAEA FRUIT OIL, HYDROLYZED RICE PROTEIN, HIPPOPHAE RHAMNOIDES FRUIT OIL*, MACADAMIA TERNIFOLIA SEED OIL, AVENA SATIVA KERNEL EXTRACT*, VANILLA PLANIFOLIA FRUIT EXTRACT*, PENTAERYTHRITYL TETRABEHENATE, SODIUM STEAROYL GLUTAMATE, GLYCERYL UNDECYLENATE, PARFUM, BENZYL ALCOHOL, BENZOIC ACID, SORBIC ACID, CITRIC ACID, CARAMEL, CI 19140, CI 15985.

(* = состојка од органско земјоделство).

Поврзани производи

Најгоре