PEARL ROSE / ПЕНЛИВ ПИЛИНГ ЗА ТЕЛО ОД РОЗА – 250 МЛ.

280 МКД

Цена со 18% ДДВ.

ЕКСФОЛИЈАЦИЈА • ТОНИРАЊЕ
МАСЛО ОД РОЗА • ШЕА ПУТЕР

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Кралска комбинација од органска роза и природна сол која инстантно ја обновува и регенерира вашата кожа. Ја тонира кожата и ја прави поеластична.


99,54% состојки од природно потекло сертифицирано од BDIH Standard согласно стандардот COSMOS NATURAL


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на влажна кожа користејќи кружни движења. Темелно исплакнете. За најдобри резултати користете 2-3 пати неделно.


СОСТОЈКИ (INCI): GLYCERIN, SODIUM CHLORIDE, CETEARYL ALCOHOL, LAURYL GLUCOSIDE, BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA BUTTER), GLYCERYL STEARATE, ROSA DAMASCENA FLOWER WATER*, COCAMIDOPROPYL BETAINE, AQUA, PARFUM, LIMONENE, LINALOOL, GERANIOL.

(* = состојка од органско земјоделство).

Поврзани производи

Најгоре