LITTLE SIBERICA / RASPBERRY БЕБЕШКА ПАСТА ЗА ЗАБИ – 60 МЛ.

345 МКД

Цена со 18% ДДВ.

ЧИСТЕЊЕ • ЗАШТИТА
МАСЛО ОД МАЛИНА • МАСЛО ОД РОЗА • СОК ОД АЛОЕ ВЕРА

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Органска паста за деца со пријатен вкус на бобинки, базирана на органски екстракт од малини и ксилитол. Ги заштитува забите и непцата на вашите деца, истовремено обезбедувајќи секојдневна заштита од кариес.

Погодна за секојдневна употреба. 0+


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на четкичка за заби и темелно прочистете во правецот на раст на забите.


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, GLYCERIN, HYDRATED SILICA, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE*, XYLITOL, RUBUS IDAEUS SEED OIL*, ROSA CANINA FRUIT OIL*, RUBUS ARCTICUS FRUIT EXTRACTʷʰ *, HIPPOPHAE RHAMNOIDES FRUIT OIL*, SAPONARIA OFFICINALIS ROOT EXTRACT*, ACHILLEA ASIATICA FLOWER/LEAF/STEM EXTRACTʷʰ *, SORBUS AUCUPARIA FRUIT EXTRACTʷʰ *, PINUS PUMILA NEEDLE EXTRACTʷʰ *, XANTHAN GUM, CELLULOSE GUM, SODIUM COCO-SULFATE, TOCOPHEROL, BENZYL ALCOHOL, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, CITRIC ACID, AROMA, CI 77491, CI 77492.

(* = состојка од органско земјоделство,** = составено од органски состојки,ʷʰ = рачно набрани органски екстракти од Сибир,ᵖˢ = дериват од масло од сибирски бор)
Поврзани производи

Најгоре