LITTLE SIBERICA / ХИДРАТАНТЕН БЕБЕШКИ ГЕЛ ЗА ТУШИРАЊЕ – 250 МЛ.

450 МКД

Цена со 18% ДДВ.

ЧИСТЕЊЕ • ОМЕКНУВАЊЕ
ХИДРОЛАТ ОД КУРИЛСКИ ЧАЈ • ЕКСТРАКТ ОД АНЃЕЛИКА • КАНТАРИОН

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Овој гел за туширање, базиран на органски хидролат од курилски чај и екстракти од органска липа и кантарион, нежно ја чисти бебешката кожа, обезбедувајќи смирувачки, хидрирачки и омекнувачки дејства.

Погодна за секојдневна употреба. 0+


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете капка на мократа бебешка кожа, нежно измасирајте и исплакнете.


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, MELILOTUS ALBUS FLOWER/LEAF/STEM EXTRACT*, SODIUM COCO-SULFATE, LAURYL GLUCOSIDE, COCAMIDOPROPYL BETAINE, DASIPHORA FRUTICOSA WATER*, TILIA CORDATA FLOWER EXTRACT*, HYPERICUM PERFORATUM EXTRACT*, PINUS SIBIRICA NEEDLE EXTRACTʷʰ *, LARIX SIBIRICA NEEDLE EXTRACTʷʰ *, ACHILLEA ASIATICA FLOWER/LEAF/STEM EXTRACTʷʰ *, COCO-GLUCOSIDE, GLYCERYL OLEATE, SODIUM CHLORIDE, BENZYL ALCOHOL, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, CITRIC ACID.

(* = состојка од органско земјоделство,** = составено од органски состојки,ʷʰ = рачно набрани органски екстракти од Сибир,ᵖˢ = дериват од масло од сибирски бор)Поврзани производи

Најгоре