LITTLE SIBERICA / 5 ВО 1 ХИДРАТАНТНА БЕБЕШКА КРЕМА – 75 МЛ.

350 МКД

Цена со 18% ДДВ.

СМИРУВАЊЕ • ХРАНЕЊЕ
ХИДРОЛАТ ОД СИБИРСКИ БОР • КОРЕН ОД АНГЕЛИКА • ЕКСТРАКТ ОД ЗЛАТЕН КОРЕН

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Оваа смирувачка крема, базирана на органски хидролат од сибирски бор, органски екстракт од тегавец и органско масло од алтаи волчји трн, ја хидрира и храни деликатната бебешка кожа и има смирувачко дејство.

Д-Пантенолот инстантно ја смирува кожата, помага да се одржи хидро балансот на кожата, оставајќи ја бебешката кожа свиленкаста на допир, регенерирана и негувана.

Погодна за секојдневна употреба. 0+КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на кожата и нежно масирајте сѐ до целосно впивање.СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, DICAPRYLYL ETHER, COCO-CAPRYLATE/CAPRATE, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER, OCTYLDODECANOL, CETEARYL ALCOHOL, STEARIC ACID, PALMITIC ACID, PANTHENOL, GLYCERIN, GLYCERYL STEARATE CITRATE, TOCOPHEROL, PINUS SIBIRICA NEEDLE WATER*, PLANTAGO ASIATICA LEAF/STEM EXTRACT*, HIPPOPHAE RHAMNOIDES FRUIT OIL*, SCUTELLARIA BAICALENSIS ROOT EXTRACT*, SCHIZANDRA CHINENSIS FRUIT EXTRACT*, DASIPHORA FRUTICOSA EXTRACT*, CORTUSA MATTHIOLI FLOWER/LEAF/STEM EXTRACTʷʰ *, DRACOCEPHALUM NUTANS FLOWER/LEAF/STEM WATER*, JUNIPERUS SIBIRICA NEEDLE SIBIRICA EXTRACTʷʰ *, URTICA DIOICA EXTRACT*, ARCTIUM LAPPA ROOT EXTRACT*, RHODIOLA ROSEA ROOT EXTRACT*, CALENDULA OFFICINALIS FLOWER EXTRACT*, HYPERICUM PERFORATUM EXTRACT*, THYMUS VULGARIS EXTRACT, CEDRUS DEODARA WOOD OIL, DRACOCEPHALUM MOLDAVICA OIL, IRIS SIBIRICA ROOT EXTRACTʷʰ *, SODIUM HYALURONATE, SODIUM STEAROYL GLUTAMATE, XANTHAN GUM, BENZYL ALCOHOL, ETHYLHEXYLGLYCERIN, SODIUM HYDROXIDE, CARAMEL.
    
(* = состојка од органско земјоделство,** = составено од органски состојки,ʷʰ = рачно набрани органски екстракти од Сибир,ᵖˢ = дериват од масло од сибирски бор)Поврзани производи

Најгоре