LITTLE SIBERICA / КРЕМА ЗА ПЕЛЕНСКА РЕГИЈА - 75 МЛ.

350 МКД

Цена со 18% ДДВ.

ХИДРАТАЦИЈА • АНТИВОСПАЛИТЕЛНО ДЕЈСТВО
ЦИНК ОКСИД • БЕЛ СЛЕЗ • АЈДУЧКА ТРЕВА

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Оваа крема за пеленска регија, базирана на органски хидролат од сибирски кривул, органски екстракти од бел слез и ајдучка трева, ја заштитува деликатната бебешка кожа од надворешни фактори и има хидрирачко и смирувачко дејство.
Погодна за секојдневна употреба. 0+


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете мала количина од кремата секогаш кога менувате пелена, особено пред заспивање. Погодна за новороденчиња.


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, MELILOTUS ALBUS FLOWER/LEAF/STEM EXTRACT*, ZINC OXIDE, HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL*, DICAPRYLYL ETHER, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, GLYCERIN, POLYGLYCERYL-2 DIPOLYHYDROXYSTEARATE, GLYCERYL STEARATE, CETEARYL ALCOHOL, XANTHAN GUM, PINUS PUMILA NEEDLE WATER*, ACHILLEA MILLEFOLIUM EXTRACT*, ALTHAEA OFFICINALIS ROOT EXTRACT*, HESPERIS SIBIRICA FLOWER/LEAF/STEM EXTRACTʷʰ *, JUNIPERUS SIBIRICA NEEDLE EXTRACTʷʰ *, GERANIUM SIBIRICUM EXTRACTʷʰ *, SODIUM STEAROYL GLUTAMATE, DEHYDROACETIC ACID, BENZYL ALCOHOL, TOCOPHEROL, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, CITRIC ACID.

(* = состојка од органско земјоделство,** = составено од органски состојки,ʷʰ = рачно набрани органски екстракти од Сибир,ᵖˢ = дериват од масло од сибирски бор)


Поврзани производи

Најгоре