EAGLE LOOK / КРЕМА ЗА ОКОЛУ ОЧИ ЗА ЗАТЕГНУВАЊЕ ЗА МАЖИ – 30 МЛ.

700 МКД

Цена со 18% ДДВ.

ЗАТЕГНУВАЊЕ • ПРОТИВ СТАРЕЕЊЕ
ЕКСТРАКТ ОД СИБИРСКИ КАВИЈАР • КОФЕИН • ХИАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Оваа околуочна крема има силен подмладувачки ефект. Се бори со последиците од напорна работа, или недостаток на сон и прави да изгледате видливо помлади и посмели.

Екстрактот од кавијар има длабинско подмладувачко дејство на кожата, ефективно помага да се намалат брчките, да се минимизира подуеноста и да се активира обновата на кожата. Органскиот екстракт од дива скандинавска капина ја хидрира и тонира кожата. Чистиот кофеин е силен антиоксидант кој дава енергетско хранење на кожата, отстранувајќи ги знаците на стрес и замор. Заедно со хиалуронската киселина и пантенолот, ефективно ги намалуваат темните кругови и ја затегнуваат и изедначуваат околуочната регија. Активната формула е со селективни дејства, бидејќи е создадена да задоволи специфични потреби на машката кожа.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Наутро, или навечер нанесете мала количина на околуочниот предел, користејќи деликатни, натапкувачки движења. Погодна за секојдневна употреба.

Поврзани производи

Најгоре