OBLEPIKHA / ШАМПОН ОД ВОЛЧЈИ ТРН ЗА НОРМАЛНА И СУВА КОСА – 400 МЛ.

495 МКД

Цена со 18% ДДВ.

ЧИСТЕЊЕ • ХИДРАТАЦИЈА
МАСЛО ОД ВОЛЧЈИ ТРН • АМИНО-КИСЕЛИНИ • ЕКСТРАКТ ОД МЕДУНИЦА

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Овој шампон деликатно ја чисти и хидрира косата. Шампонот навлегува длабоко во структурата на косата, хранејќи ја со есенцијалната влажност и нутриенти ги враќа здравиот и убав изглед, го олеснува чешлањето и стилизирањето, се намалува кршливоста и ја прави косата скротена и елегантна. Витамините и амино-киселините во формулата ја хранат и обновуваат косата, додека маслата од алтаи волчји трн и јатки од бор помагаат да се создаде кератин, кој ја прави косата густа и сјајна. Медуницата од пределот Таига и маслото од пченица помагаат да се задржи влажноста во структурата на косата.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете го шампонот на мокра коса, масирајте до појава на пена и исплакнете темелно со чиста, топла вода. Повторете доколку е потребно.СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, SODIUM COCO-SULFATE, LAURYL GLUCOSIDE, COCAMIDOPROPYL BETAINE, PANTHENOL, SODIUM CHLORIDE, GLYCERYL OLEATE, HIPPOPHAE RHAMNOIDESAMIDOPROPYL BETAINEʰ , PINEAMIDOPROPYL BETAINEᵖˢ , HIPPOPHAE RHAMNOIDES FRUIT OIL*, TRITICUM VULGARE (WHEAT) GERM OIL*, PINUS SIBIRICA SEED OILʷʰ , ARGANIA SPINOSA KEMEL OIL*, GUAR HYDROXYPROPYLTRIMONIUM CHLORIDE, PULMONARIA OFFICINALIS EXTRACT, HYDROLYZED WHEAT PROTEIN, CETRARIA NIVALIS EXTRACTʷʰ , PINUS PUMILA NEEDLE EXTRACTʷʰ , STYRENE/ACRYLATES COPOLYMER, COCO-GLUCOSIDE, BIOTIN, FOLIC ACID, CYANOCOBALAMIN, NIACINAMIDE, PANTOTHENIC ACID, PYRIDOXINE, RIBOFLAVIN, THIAMINE, YEAST POLYPEPTIDES, MEL*, SODIUM PCA, SODIUM LACTATE, ARGININE, ASPARCTIC ACID, PCA, GLYCINE, ALANINE, SERINE, VALINE, PROLINE, THERONINE, ISOLEUCINE, HISTIDINE, PHENYLALANINE, CITRIC ACID, BENZYL ALCOHOL, DEHYDROACETIC ACID, SODIUM BENZOATE, POTASIUM SORBATE, PARFUM, BENZOIC ACID, CI 15985, CI 19140, BENZYL SALICYLATE, LIMONENE**, LINALOOL**

(* = состојка од органско земјоделство,** = составено од органски состојки, ʷʰ = рачно набрани органски екстракти од Сибир, ᵖˢ = дериват од масло од сибирски бор, ʰ = хидролат од органско сибирско растение

Поврзани производи

Најгоре