ANTI-OX BLUEBERRY / НОЌНА КРЕМА-МАСКА ЗА ЛИЦЕ – 50 МЛ.

520 МКД

Цена со 18% ДДВ.

ХИДРАТАЦИЈА • ОМЕКНУВАЊЕ
НИАЦИНАМИД • ХИАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА • ЦЕРАМИДИ

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Новата линија на Natura Siberica базирана на дива боровница.

Збогатена со моќни сибирски билки, кои:

- Преживуваат во непогодната сибирска клима и како резултат, тие поседуваат ретки квалитети

- Познати по природната, магична нега на кожата и зачувувачките својства

- Помага да се обнови кожата, да се отстранат иритации и воспаленија, длабински хидрира и ја омекнува кожата


Оваа обновувачка крема-маска е херојот во текот на ноќта, кој работи додека вие спиете! Помага да се измазнат фините линии и да се изедначи тенот на кожата, оставајќи го вашето лице освежено и сјајно кога ќе се разбудите. Дивата боровница која расте во непогодните услови во Таига, содржи голема количина на вредни антиоксидантни антоцианини. Боровницата е исто така богата со бета-каротен и Б витамини кои додаваат сјај, оставајќи ја кожата хидрирана и мазна. Коензимот Q10 е моќен антиоксидант кој го стимулира производството на еластин, обновувајќи го еластицитетот и цврстината на кожата. Церамидите ја одржуваат хидратацијата, зајакнувајќи ја природната бариера на кожата и заштитувајќи ја од штетните надворешни влијанија.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Пред да си легнете, нанесете ја кремата/маската на суво, чисто лице, избегнувајќи го околуочниот и пределот околу устата. Не е потребно да се измива. За најдобри резултати, користете ја како маска два пати неделно.


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, COCO-CAPRYLATE/CAPRATE, GLYCERYL STEARATE, GLYCERIN, CETEARYL ALCOHOL, NIACINAMIDE, VACCINIUM VULCANORUM FRUIT EXTRACTʷʰ , VACCINIUM MYRTILLUS FRUIT EXTRACT*, RIBES NIGRUM LEAF EXTRACT*, ROSA DAVURICA FLOWER EXTRACTʷʰ , RUBUS ARCTICUS FRUIT EXTRACT*, DASIPHORA FRUTICOSA EXTRACTʷʰ , PHOSPHOLIPIDS, SPHINGOLIPIDS, UBIQUINONE, SODIUM STEAROYL GLUTAMATE, XANTHAN GUM, CITRIC ACID, BENZYL ALCOHOL, ETHYLHEXYLGLYCERIN, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, PARFUM, CI 28440, CI 16035, EUGENOL.

(* = состојка од органско земјоделство,** = составено од органски состојки, ʷʰ = рачно набрани органски екстракти од Сибир, ᵖˢ = дериват од масло од сибирски бор, ʰ = хидролат од органско сибирско растение.)

Поврзани производи

Најгоре