Известување: од 01.07.2024 новото работно време во продажните локации BELLINA-Капиштец и BELLINA-Настел, Тафталиџе ќе биде 09:00-21:00h Понеделник-Петок и 09:00-17:00h во Сабота

ANTI-OX BLUEBERRY / НОЌНА КРЕМА-МАСКА ЗА ЛИЦЕ – 50 МЛ.

575 МКД

Цена со 18% ДДВ.

  5.0 (26)

Баркод: 4743318148083

ХИДРАТАЦИЈА • ОМЕКНУВАЊЕ
НИАЦИНАМИД • ХИАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА • ЦЕРАМИДИ

Бесплатна достава над 1500 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

  • Тип на производ - Крема за лице , Маска за лице
  • Дејство / Ефект - Хидратација (Moisturizing/Hydrating) , Омекнување (Smoothing) , Обнова (Renewal)
  • Сертификати - Vegan Society
  • Брендови - Natura Siberica
  • Тип на кожа - Сите типови на кожа
  • Наменето за - Лице

Новата линија на Natura Siberica базирана на дива боровница.

Збогатена со моќни сибирски билки, кои:

- Преживуваат во непогодната сибирска клима и како резултат, тие поседуваат ретки квалитети

- Познати по природната, магична нега на кожата и зачувувачките својства

- Помага да се обнови кожата, да се отстранат иритации и воспаленија, длабински хидрира и ја омекнува кожата


Оваа обновувачка крема-маска е херојот во текот на ноќта, кој работи додека вие спиете! Помага да се измазнат фините линии и да се изедначи тенот на кожата, оставајќи го вашето лице освежено и сјајно кога ќе се разбудите. Дивата боровница која расте во непогодните услови во Таига, содржи голема количина на вредни антиоксидантни антоцианини. Боровницата е исто така богата со бета-каротен и Б витамини кои додаваат сјај, оставајќи ја кожата хидрирана и мазна. Коензимот Q10 е моќен антиоксидант кој го стимулира производството на еластин, обновувајќи го еластицитетот и цврстината на кожата. Церамидите ја одржуваат хидратацијата, зајакнувајќи ја природната бариера на кожата и заштитувајќи ја од штетните надворешни влијанија.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Пред да си легнете, нанесете ја кремата/маската на суво, чисто лице, избегнувајќи го околуочниот и пределот околу устата. Не е потребно да се измива. За најдобри резултати, користете ја како маска два пати неделно.


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, COCO-CAPRYLATE/CAPRATE, GLYCERYL STEARATE, GLYCERIN, CETEARYL ALCOHOL, NIACINAMIDE, VACCINIUM VULCANORUM FRUIT EXTRACTʷʰ , VACCINIUM MYRTILLUS FRUIT EXTRACT*, RIBES NIGRUM LEAF EXTRACT*, ROSA DAVURICA FLOWER EXTRACTʷʰ , RUBUS ARCTICUS FRUIT EXTRACT*, DASIPHORA FRUTICOSA EXTRACTʷʰ , PHOSPHOLIPIDS, SPHINGOLIPIDS, UBIQUINONE, SODIUM STEAROYL GLUTAMATE, XANTHAN GUM, CITRIC ACID, BENZYL ALCOHOL, ETHYLHEXYLGLYCERIN, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, PARFUM, CI 28440, CI 16035, EUGENOL.

(* = состојка од органско земјоделство,** = составено од органски состојки, ʷʰ = рачно набрани органски екстракти од Сибир, ᵖˢ = дериват од масло од сибирски бор, ʰ = хидролат од органско сибирско растение.)

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Тt
18/04/2024
Одлична!

Sandra
25/11/2023
Mnogu prijatna za nanesuvanje

СС
15/10/2023
Убаво мириса,ја хидрира кожата

Irena
10/07/2023
Odlicna noknja krema

Bisera Mitova
24/06/2023
Zdravo, Dali kako sto pisuva 2 pati nedelno treba da se stava kako maska ili moze sekoj den kako nokna krema

Bellina Bellina

Почитувана Бисера, овој производ може да се користи секојдневно како ноќна крема. 


Ви благодариме на довербата!

Marija
10/04/2023
Preubava nokna krema. Go hidrira liceto, go pravi meko, nezno.

Tedi
09/04/2023
кремата одлично се вклопува во ноќна рутина, длабински го хидрира лицето, не остава масни наслаги и прекрасно мириса.

Марија Б.
01/03/2023
Прекрасна крема, убаво ја хидрира кожата и ја прави мека.

Silvana123
02/02/2023
Predobra krema!

Моника Тодосиева
15/01/2023
Mnogu dobra nokna krema ✨

Petrova
24/12/2022
Predobar nokjna krema!

Marija Trajkovska
23/12/2022
Prekrasna nokjna krema

Марина Николова
21/12/2022
Кремата е ептен хидратантна и ја потхранува кожата, а мирисот е неодолив!

Анетa Ilievska
18/12/2022
Mnogu dobra krema za hidriranje na kozata

Tina Goneva
05/12/2022
Odlicna nokna krema

Tina Goneva
02/12/2022
Odlicna krema

Ana
20/11/2022
Преубава крема.Ја користам веќе 5 месеци.

kristina_18j@hotmail.com
31/10/2022
Преубава ноќна крема.

Si
16/08/2022
Преубава текстура,преубав мирис

Ева
05/08/2022
Предобра, ја оживува кожата за брзо време

Kristina Mitreski
15/07/2022
Прекрасен производ!

Si
11/06/2022
Едвај чекам да пробам

Emilija S
22/05/2022
Прекрасна крема

Angel M
19/05/2022
Убаво го хидрира лицето и дава убаво чубство на кожата

Јованка
04/05/2022
Дава прекрасна мекост и хидратација.

mimi
13/02/2022
Prekrasna <3

Поврзани производи

Најгоре