Известување: од 01.07.2024 новото работно време во продажните локации BELLINA-Капиштец и BELLINA-Настел, Тафталиџе ќе биде 09:00-21:00h Понеделник-Петок и 09:00-17:00h во Сабота

ANTI-OX BLUEBERRY / АНТИОКСИДАНТНА ДНЕВНА КРЕМА СО SPF20 –50 МЛ.

468 МКД 585 МКД

Цена со 18% ДДВ.

  4.9 (41)

Баркод: 4743318148069

ХИДРАТАЦИЈА • ОМЕКНУВАЊЕ
ЕКСТРАКТ ОД БОРОВНИЦА • ХИАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА • НИАЦИНАМИД

Бесплатна достава над 1500 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

  • Тип на производ - Крема за лице , СПФ
  • Дејство / Ефект - Хидратација (Moisturizing/Hydrating) , Омекнување (Smoothing)
  • Сертификати - Vegan Society
  • Брендови - Natura Siberica
  • Тип на кожа - Сите типови на кожа
  • Наменето за - Лице

Новата линија на Natura Siberica базирана на дива боровница.

Збогатена со моќни сибирски билки, кои:

- Преживуваат во непогодната сибирска клима и како резултат, тие поседуваат ретки квалитети

- Познати по природната, магична нега на кожата и зачувувачките својства

- Помага да се обнови кожата, да се отстранат иритации и воспаленија, длабински хидрира и ја омекнува кожата


Оваа расонувачка крема е дизајнирана особено за жители на големи градови. Длабински ја хидрира вашата кожа, оставајќи ја еластична и сјајна и минимизирајќи го стресот предизвикан од надворешните влијанија.

SPF20 ја заштитува вашата кожа од UVA/UVB зраци. Идеално за секојдневна употреба. Дивата боровница која расте во непогодните услови во Таига, содржи голема количина на вредни антиоксидантни антоцианини. Борoвницата е исто така богата со бета-каротен и Б витамини кои додаваат сјај, оставајќи ја кожата хидрирана и мазна. Хиалуронската киселина е моќен навлажнувач кој спречува појава на брчки. Ниацинамидот го изедначува тенот на кожата, оставајќи ја сјајна низ целиот ден.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете мала количина наутро, на сува и чиста кожа.


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, COCO-CAPRYLATE/CAPRATE, ETHYLHEXYL METHOXYCINNAMATE, DIETHYLAMINO HYDROXYBENZOYL HEXYL BENZOATE, GLYCERYL STEARATE, CETEARYL GLUCOSIDE, CETEARYL ALCOHOL, GLYCERIN, BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE, VACCINIUM VULCANORUM FRUIT EXTRACTʷʰ , RIBES NIGRUM LEAF EXTRACT*, VACCINIUM MYRTILLUS FRUIT EXTRACT*, SAMBUCUS NIGRA FLOWER EXTRACT*, HIPPOPHAE RHAMNOIDES FRUIT EXTRACTʷʰ , RUBUS ARCTICUS FRUIT EXTRACT*, NIACINAMIDE, SODIUM HYALURONATE, TOCOPHERYL ACETATE, SODIUM STEAROYL GLUTAMATE, XANTHAN GUM, CITRIC ACID, BENZYL ALCOHOL, ETHYLHEXYLGLYCERIN, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, PARFUM, CI 28440, CI 16035.

(* = состојка од органско земјоделство,** = составено од органски состојки, ʷʰ = рачно набрани органски екстракти од Сибир, ᵖˢ = дериват од масло од сибирски бор, ʰ = хидролат од органско сибирско растение.)


Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

МОНИКА АНГЕЛОВА
30/01/2024
.

Viksa
26/05/2023
Odlicen

Magi
13/04/2023
Sovrsena!

Kristina
10/04/2023
Odlichna dnevna krema so Spf! Mnogu lesna i hidratantna!

Tedi
09/04/2023
Кремата толку длабински ја хидрира кожата на лицето што имам чувство како да е свиленкаста. Одлично одговара за мрсна/комбинирана кожа.

Marija Gashtarov
17/03/2023
Odlicna krema, liceto meko i hidratizirano

Сара
03/03/2023
Прекрасен SPF

S,A
02/03/2023
omilen spf, nezen i lesno se nanesuva

BS
28/02/2023
Odlicna sekojdnevna krema, ja hidrira kozhata i ja pravi meka

Kristina
19/02/2023
Prekrasno custvo na hidriranost, mirisot e isto bonus.

Мартина
19/02/2023
Одличен крем. Кожата ми е подобра откако го користам.

SOFIJA
31/01/2023
Edna od poomilenite kremi/spf. Lesno se nanesuva i mirisa preubavo

Elena
25/01/2023
The best

Keti
14/01/2023
Odlicna

Јасмина Михајлоска
11/01/2023
Одлична

Simona S
31/12/2022
лесна, пријатна на лице и со многу убав мирис, кожата не е затегната, убаво хидрира

Maja Angelovska
21/12/2022
Predobra!!!

Marija Efremova
14/12/2022
Prekrasen krem so preubav miris!

Viktoria Gjorgjioska
16/11/2022
Прекрасна крема!

Vesnic
18/09/2022
Preubav krem

Tanja
14/09/2022
Lesna i hidratantna krema, sovrsena za mojata suva koza

vesna.kostadinovska
10/09/2022
prekrasen krem ..lesen, nezen i so SPF..go koristime zaedno so kerkite

Mila
09/09/2022
Odlicna krema za kombinirana koza.

Viktorija Gorgieva
09/09/2022
Prekrasna i nogu lesna

Milena Ilijevski
07/09/2022
Прекрасна крема со заштитен фактор,лесна на лицето и добра подлога за шминка.

Elena Jakimovska
18/08/2022
Одличен мирис, предобра дневна крема

ДВ
03/08/2022
Многу добра спф крема која го хидрира лицето, не е воопшто тешка ниту масна па дури и за комбинирана кожа

Mira idrizi
23/06/2022
Odlicn krema meka mazna koza hidratnatna i so lesen miris

Тања Бошкоска
24/05/2022
Одлична дневна крема, прекрасен мирис, а кожата мека и заштитена. Препорака

Марија Г
24/05/2022
Хидратантен и не остава бели траги, презадоволна.

Maja Stefanovska
10/05/2022
Predobra,meko lice,prezasovolna

Jana
10/05/2022
Odlicna krema,so odlicen sostav,lesno se vpiva I preubavo mirisa I sekako cenata e mnogu dostapna.

Natee Tasevski
08/05/2022
Odlicna Spf krema

Tijana
06/05/2022
Preubavo cuvstvo na kozata. Hidrirano svilenkasto . Cista 10-ka

Габриела Станојовска
26/04/2022
Кремава е Wow. Пријатен мирис, чувство на леснотија, кога е нанесена лицето е нежно, меко и свиленкаво. Топло ја препорачувам.

Despina
26/04/2022
Spf krema so nezen ovosen miris. Lesno se razmackuva i ne ja ostava kozata mrsna

Melani
18/03/2022
Одлична

Marija Poposka
01/03/2022
предобра крема, ја порачувам втората !

Natalija Petreska
13/02/2022
Prekrasna krema so spf

Anita Dejanov
13/01/2022
Прекрасна spf крема

Jana V
13/01/2022
Prekrasen proizvod,preubav miris,ubavo se nanesuva,liceto posle nea ne e mrsno,a e hidrirano,ima zastiten faktor sto e ogromen plus

Поврзани производи

Најгоре