CAMOMILE / ШАМПОН ЗА ПРИРОДНО РУСА КОСА ОД КАМИЛИЦА - 250 МЛ.

465 МКД

Цена со 18% ДДВ.


Баркод: 5765228837122

ХИДРАТАЦИЈА • СЈАЈНОСТ
АЛОЕ ВЕРА • КАМИЛИЦА • МАСЛО ОД КАМИЛИЦА

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

  • Главни активни состојки - Алое вера
  • Амбалажа - Тврда пластика од растително потекло
  • Линија на производи - Camomile
  • Тип на производ - Шампон за коса
  • Дејство / Ефект - Хидратација (Moisturizing/Hydrating) , Сјајност (Shining/Radiance)
  • Сертификати - Ecocert COSMOS ORGANIC , Vegan Society , Cruelty Free International
  • Дополнителни активни состојки - Масло од камилица , Камилица
  • Земја на потекло - Данска
  • Максимален рок на траење - 30 месеци
  • Брендови - Urtekram

Шампон за природно руса коса, составен од масло од дива камилица и цветови од камилица, кои се преработени преку ефективен процес на варење. Покрај тоа, добивате дополнителна грижа и хидратација од природните хидратанти алое вера и глицерин.

 

14% состојки од органско потекло

43% состојки од органско потекло, без вода и минерали

100% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife согласно со стандардот COSMOS ORGANIC

 

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на косата и нежно масирајте. Оставете го да делува 2-3 минути, потоа исплакнете.

 

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, ALOE BARBADENSIS LEAF EXTRACT*, SODIUM COCO-SULFATE, GLYCERINE**, COCO-GLUCOSIDE, LAURYL GLUCOSIDE, GLYCERYL OLEATE, SODIUM CHLORIDE, CHAMOMILLA RECUTITA FLOWER EXTRACT*, ORMENIS MULTICAULIS OIL *, PARFUM, POLYGLYCERYL-4 CAPRATE, XANTHAN GUM, LYSOLECITHIN, COCO-CAPRYLATE, TOCOPHEROL, BETA-SITOSTEROL, SQUALENE.

(* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки)

Поврзани производи

Најгоре