INTIM / HYALURON-LACTIC ПЕНА ЗА ИНТИМНА НЕГА - 150 МЛ.

1.100 МКД

Цена со 18% ДДВ.


Баркод: 4752223007149

ЧИСТЕЊЕ • ХИДРАТАЦИЈА
СОК ОД АЛОЕ ВЕРА • МЛЕЧНА КИСЕЛИНА • ЕКСТРАКТ ОД ЧИЧОК

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Со нежна нега и почит кон вашата женственост, оваа деликатна, органски сертифицирана пена за чистење, ја прочистува интимната регија, оставајќи ја свежа, хидрирана и смирена.

Збогатена со органски екстракт од корен од чичок, познат по неговите анти-воспалителни својства, нежна формула која ја смирува кожата, овозможувајќи долготрајна удобност. Млечната киселина помага да се одржи природниот микробиом на кожата и pH балансот, додека хиалуронската киселина обезбедува дополнителна хидратација и нега, за да може да се чувствувате одлично во текот на целиот ден, секој ден.

Гинеколошки развиена. Клинички тестирана. Без сапун и алкохол во составот. Погодна за жени на секоја возраст.


10% состојки од органско потекло  

100% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на влажна кожа и темелно исплакнете. Погодна за секојдневна употреба.


СОСТОЈКИ (INCI): ALOE BARBADENSIS (ALOE) LEAF JUICE, CAPRYLYL/CAPRYL GLUCOSIDE, PENTYLENE GLYCOL, SODIUM PCA, GLYCERIN, SUCROSE COCOATE, AQUA, AROMA, LACTIC ACID, SODIUM HYALURONATE, ARCTIUM LAPPA (BURDOCK) ROOT EXTRACT, CITRIC ACID, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE.

Некои состојки на производот можно е понекогаш да се променат/заменат/отстранат, како и самата формула на производот. Како најрелевантни секогаш земајте ги во предвид состојките наведени на самото пакување на производот.

Поврзани производи

Најгоре