IMMU / АНТИБАКТЕРИСКА ЗАШТИТНА КРЕМА ЗА НОС И УСНИ - 15 МЛ.

915 МКД

Цена со 18% ДДВ.


Баркод: 4752223006487

ЗАШТИТА • ПРОТИВ ЗАГАДУВАЊЕ
ЕКСТРАКТ ОД ЕХИНАЦЕА • ЕКСТРАКТ ОД СМРЕКА • ЕКСТРАКТ ОД БОЗЕЛ

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Кожата игра критична улога во имунолошката одбрана. Служи како иницијална бариера која го спречува влезот на микроорганизми во телото.

Формулирана со IMMU-ACTIVE фито-комплекс од моќни антибактериски екстракти од ехинацеа, смрека, уснеа и бозел, оваа сертифицирана, природна крема ја хидрира и негува кожата, зајакнувајќи ги нејзините природни бариери и активирајќи локална отпорност на неповолни надворешни фактори.

Особено препорачана за употреба во текот на ладните сезони, стресни животни периоди и патувања.


УЛОГАТА НА КОЖАТА ЗА ИМУНИТЕТОТ

Вашата кожа игра критична улога во имунолошката одбрана. Само кога е здрава и правилно се грижите за неа, таа е способна целосно да ги изведе своите заштитни функции.

Регијата околу устата и носот се главниот влез за надворешни стресори, вклучувајќи и разни микроорганизми. Вашата кожа константно спречува околински закани, создавајќи протеини, наречени интерферони.


СПРЕМНИ ЗА ПРЕДИЗВИЦИ

  • Ладна сезона?
  • Стресни животни услови?
  • Патување?


ШТИТ НА РАСТИТЕЛНА ОСНОВА

Активни состојки изведени од билки, покажуваат способност да стимулираат создавање на интерферон. Нанесени на регијата околу носот и устата, тие помагаат да се стимулираат природните заштитни механизми на кожата и слузокожните мембрани.


IMMU-ACTIVE PHYTO-COMPLEX

IMMU-ACTIVE фито-комплексот е базиран на антибактериски екстракти од ехинецеа, смрека, уснеа и бозел, богати со природни активни состојки кои помагаат да се зајакне бариерата на кожата.


ДОМА И ЗА НОСЕЊЕ

Производот е погоден за целото семејство, вклучувајќи ги и децата од 3 години, па нагоре. Супер корисен и лесен за употреба, не заборавајте да го нанесете пред да го напуштите вашиот дом и ставете го во џеб, или ташна, за да го нанесете повторно, секогаш кога ќе имате потреба.

Погоден за употреба во комбинација од маски за лице, за екстра нега и заштита.


9% состојки од органско потекло  

99% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете тенок слој под носот и околу усните. Повторно нанесувајте секогаш кога ќе почувствaте потреба (најчесто на 2 часа).


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, SIMMONDSIA CHINENSIS (JOJOBA) SEED OIL, GLYCERIN, GLYCERYL STEARATE CITRATE, PENTYLENE GLYCOL, CETEARYL ALCOHOL, ISOAMYL LAURATE, DICAPRYLYL CARBONATE, PICEA ABIES (SPRUCE) EXTRACT, AROMA, BETULA ALBA (BIRCH) LEAF EXTRACT, ECHINACEA PURPUREA (CONEFLOWER) FLOWER/LEAF/STEM EXTRACT, MENTHA PIPERITA (PEPPERMINT) ESSENTIAL OIL, PALMITIC ACID, SAMBUCUS NIGRA (ELDERFLOWER) FLOWER EXTRACT, STEARIC ACIDUSNEA BARBATA (LICHEN) EXTRACT, XANTHAN GUM, ASCORBYL PALMITATE (VITAMIN C), SODIUM HYALURONATE, TOCOPHEROL, SODIUM PHYTATE, LIMONENE, LINALOOL, EUGENOL, CITRAL, CITRONELLOL, GERANIOL.

Некои состојки на производот можно е понекогаш да се променат/заменат/отстранат, како и самата формула на производот. Како најрелевантни секогаш земајте ги во предвид состојките наведени на самото пакување на производот.

Поврзани производи

Најгоре