Известување: од 01.07.2024 новото работно време во продажните локации BELLINA-Капиштец и BELLINA-Настел, Тафталиџе ќе биде 09:00-21:00h Понеделник-Петок и 09:00-17:00h во Сабота

365 DAY DEFENCE / ПИГМЕНТИРАНА КРЕМА ЗА ЛИЦЕ СО ЗАШТИТЕН ФАКТОР SPF30 - 50 МЛ.

1.032 МКД 1.290 МКД

Цена со 18% ДДВ.

  4.8 (62)

Баркод: 4752223001031

ЗАШТИТА ОД СОНЦЕ • ХИДРАТАЦИЈА
СОНЧОГЛЕДОВО МАСЛО • ЕКСТРАКТ ОД ВОЛЧЈИ ТРН • ЦИНК

Бесплатна достава над 1500 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

  • Тип на производ - Пигментирана крема , СПФ
  • Дејство / Ефект - Хидратација (Moisturizing/Hydrating)
  • Сертификати - Ecocert COSMOS NATURAL
  • Брендови - Mossa
  • Тип на кожа - Сите типови на кожа
  • Наменето за - Лице

Оваа екстра лесна пигментирана крема овозможува UVA/UVB зашитита од сонце од широк спектар – 365 дена во годината, успорувајќи го процесот на стареење. Волчјиот трн со неговата уникатна листа на Омега киселини ја подобрува хидратацијата на кожата, додека витамините од малина помагаат да се неутрализира стресот предизвикан од околината.


ТИП НА КОЖА: За сите типови на кожа.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесувајте секојдневно на вашето лице, за да ги спречите знаците на стареење и дамките од сонце.


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, ZINC OXIDE, ISOAMYL LAURATE, DICAPRYLYL CARBONATE, POLYGLYCERYL-3 POLYRICINOLEATE, GLYCERIN, CETYL RICINOLEATE, SORBITAN SESQUIOLEATE, HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED WAX, OLEA EUROPAEA (OLIVE) FRUIT OIL, SODIUM CHLORIDE, BEESWAX, GLYCERYL CAPRATE, MAGNESIUM STEARATE, AROMA, SODIUM DEHYDROACETATE, RHUS VERNICIFLUA (SUMAC) PEEL CERA, SHOREA ROBUSTA RESIN, CELLULOSE, HIPPOPHAE RHAMNOIDES (SEA-BUCKTHORN) FRUIT EXTRACT, XANTHAN GUMRUBUS IDAEUS (RASPBERRY) FRUIT EXTRACT, ALUMINUM TRISTEARATE, CI 77491 (IRON OXIDE), CI 77492 (IRON OXIDE), CI 77499 (IRON OXIDE), ASCORBYL PALMITATE (VITAMIN C), SODIUM PHYTATE, TOCOPHEROL, POTASSIUM HYDROXIDE, RUBUS IDAEUS (RASPBERRY) SEED OIL, GLYCOLIPIDS, HYDROLYZED HYALURONIC ACID, SODIUM HYALURONATE, LINALOOL, LIMONENE.

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

СС
15/10/2023
Одлична СПФ крема,особено за сува кожа

Nadica Inadeska
28/07/2023
Liceto mi e prekrasno od ovaa krema, odlicna. Po preporaka na Magnolia.

Irena
10/07/2023
Preubava krema

Vesna
05/07/2023
Predobar proizvod! Lesna krema so super pokrivnost i zdrav sjaj na kozata

Dushica
09/06/2023
Preubava, ne ja menuvam

B
13/05/2023
Odlicen kako i se od Mossa

Tea
12/05/2023
Super proizvod

Nina
26/03/2023
Vo red e proizvodot, no na moeto lice ostava sjaj I mi izgleda kako masno. Inaku imam kombinirana koza. Nema golema pokrivna mokj, sto e ocekuvano, so ogled na toa deka e BB krema. Tie sto imaat cisto I posuvo lice bi mozelo da im se dopadne. Mirizbata e malku cudna, Natura Siberika mirisa mnoogu podobro.

Verce
25/02/2023
Preubava, preporaka

Emilija
23/02/2023
Najdobra krema

Simona
04/02/2023
Преубава крема, лицето ми сјае од хидратација и здрава кожа

Надица
28/01/2023
Одличен производ

Ирена Стојаноска
23/01/2023
Одлична!

krstevskagabriela05@gmail.com
20/01/2023
Немам зборовии !! Секој кој има проблем со пеги и пигментации да ја проба, нема да зажали ❤

јасмина
14/01/2023
Најдобра

Blerta I.
23/12/2022
Premnogu dobar proizvod, ja hidrira kozata, zastituva i pokriva! Prezadovolna!!

18/12/2022
Најдобра.

Viktoria Gjorgjioska
23/11/2022
Odlicna.

Ефимија
09/11/2022
Магнолиа и Белина се најдобри.

Викторија
28/10/2022
Кога магнолија препорачува нема грешка најдобра крема

Emilija Stojanovska
22/10/2022
Odlicen

Емилија Стојановска
22/10/2022
Одличен крем!

Емилија
01/10/2022
Најдобар!

Мартина
28/08/2022
Дава преубав сјај на нормална/сува кожа, го обожавам!

Марија
22/08/2022
Со овој крем имам само еден проблем, премрсен и пресјаен за некој со и онака мрсничка кожа, тешко се суши и впива и цел ден го осеќам на лице ако ставам доволна количина. Мислам дека би бил супер за некој со сува кожа. Ми се допаѓа малата пигментација која го изедначува тенот, мирисот и тоа што содржи минерални филтри :-)

Leonna Tanaskovski
19/08/2022
Омилена ! ♥️

Iva
22/07/2022
Одлична крема

jasmina mihajloska
20/07/2022
Одлична

Irina
19/07/2022
Презадоволна од оваа крема

Elena
12/07/2022
Odlicna zastita i ubava pokrivnost.

Martina
08/07/2022
Vrvna e!!!

Anastasija Jovceska
07/07/2022
Prekrasna

Сандра
27/06/2022
Оваа крема мене ми го прави ептен сјајно лицето, како да сум цело време испотена. Ја чувствувам тешка и воопшто не е добра подлога за пудра.

Bile
09/06/2022
Најдобрата крема, дава преубав сјај на лицето, има минимална покривност, го изедначува тенот, а со тоа дава природен и свеж изглед.

Snezana
26/05/2022
Preubava

Zelija Partalko
25/05/2022
Prubava

Кате
21/05/2022
Совршена е.

Тина
16/05/2022
Одлична Крема. Мала пигментација кога ги покрива несовршеностите на лицето. Нема замена. ⭐⭐⭐⭐⭐

Jule M
15/05/2022
Одлична крема! Има и покривност која го изедначува тенот, и дава убав сјај на кожата.

Doris
11/05/2022
Нема подобра! Да имаше 10 ѕвездички, 10 ќе добиеше

Dushica
03/05/2022
Najdobrata SPF krema!

Ивана
27/04/2022
Супер покривност и заштита. Кремата е ОДЛИЧНА

Kostadinova Marija
27/04/2022
Predobra!

Monika
21/04/2022
Преубава крема со преубав мирис!

Dusica
14/04/2022
Odlicna

Марија Чапе
08/04/2022
Заштита, покривност, изедначеност на тенот. Одлична

Hristina
06/04/2022
Prezadovolna

Сара миланова
31/03/2022
Одлична крема! Има и покривност која го изедначува тенот, и дава убав сјај на кожата.

Marijana Naumoska
28/03/2022
Go izednacuva tenot voedno i ja stiti kozata od losite UV zracenja. Prezadovolna

Sanja
10/03/2022
Odlicen proizvod

Nela
08/03/2022
Predobra!! Sekoja preporaka

Verica Peeva
01/03/2022
Preubava*****

Ивана Стојановска
06/02/2022
Утринската рутина секогаш ми завршува со апликација на СПФ кремава без разлика дали има сонце или не, кожата ја заштититува од УВ индекс кој води до голем број промени на кожата

Jana
03/02/2022
Одлична крема! Ја препорачувам на сите со нормална, сува кожа и останатите кои сакате здрав сјај на лицето.

Kristina
21/01/2022
Најдобра крема што сум ја користела до сега. Има мала пигментација што совршено ми одговара и нема потреба да се користи дополнително ББ крема. А, и пректасно мириса! Ја препорачувам од срце!

Simona
03/01/2022
Odlicna

Tanja Ivanoska
26/12/2021
Pocnav da ja koristam,i mislam deka nema nikogas da se otkazam od nea...

Марија А
26/12/2021
Утринската рутина секогаш ми завршува со апликација на СПФ кремава без разлика дали има сонце или не, кожата ја заштититува од УВ индекс кој води до голем број промени на кожата. Одлична е крамата има и покривност освен што ја штити кожата го изденачува и тенот.

Деспина Т
17/12/2021
Ја купив кремата неодамна, без да знам дека станува збор за пигментирана крема бидејќи тоа не беше наведено во вашиот опис. Можеби кремата е добра, но јас не барав пигмемтирана...

Марија П
15/12/2021
Треба да се наведи во опис на производот дека кремата е со ефект на покривност, а не обична чиста крема. Тоа е информација што прави голема разлика при купување на производот.

Bellina Bellina
Драга Марија, Ви благодариме на забелешката! Би сакале да Ве известиме дека веднаш е постапено согласно Вашата забелешка. Ни претставува чест што сте наш клиент.
Елена н
14/12/2021
Одлична

elida doko
05/10/2021
najdobri

Поврзани производи

Најгоре