DERMA+ / СМИРУВАЧКИ СЕРУМ ЗА ЛИЦЕ ЗА ИРИТИРАНА КОЖА - 30 МЛ.

750 МКД

Цена со 18% ДДВ.


Баркод: 4751009820767

СМИРУВАЊЕ • ХИДРАТАЦИЈА
РЕСВЕРАТРОЛ • ХИАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА • ЕКСТРАКТ ОД МЕЧКИНО ГРОЗЈЕ
Coming soon

Сакате да бидете известени кога овој продукт ќе биде достапен?

Внеси ја својата е-пошта и ќе ти пратиме порака кога продуктот ќе биде на залиха


Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Заљубете се во вашата кожа по испробувањето на овој дерматолошки-одобрен, сертифициран, природен серум со смирувачка скандинавска брусница. Лесен, длабоко хидрирачки и смирувачки серум, кој овозможува олеснување на кожа под стрес. Хиалуронската киселина делува на намалување на неудобноста на кожата и ја зголемува виталната влажност. Ресвератрол – моќната молекула на брусницата, како и неутралните витамини Е и Ц, овозможуваат дејство кое ја задржува младоликоста. Кожата станува поотпорна на надворешните штетни влијанија.

ТИП НА КОЖА: Сите типови на кожа, се препорачува за кожа под стрес, сензитивна и иритирана кожа.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на чисто лице и врат, оставете да делува 3 минути, па проследете со DERMA+ Calming Moisture Cream.


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, GLYCERIN, COCONUT ALKANES, CETEARYL ALCOHOL, SIMMONDSIA CHINENSIS (JOJOBA) SEED OIL, GLYCERYL STEARATE CITRATE, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, DICAPRYLYL CARBONATE, SODIUM PCA, UNDECANE, SODIUM LEVULINATE, PROPANEDIOL, TRIDECANE, SODIUM ANISATE, CELLULOSE, XANTHAN GUM, AROMA, TITANIUM DIOXIDE (CI 77891), LACTIC ACID, MICA ( CI 77019 ), ASCORBYL PALMITATE (VITAMIN C), TOCOPHEROL, SODIUM PHYTATE, HYDROLYZED HYALURONIC ACID, VACCINIUM VITIS-IDAEA (LINGONBERRY) SEED OIL, SODIUM HYALURONATE, CI 77491 (IRON OXIDE), GLUCOSE, HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL, ALCOHOL, GLUCURONIC ACID, RHAMNOSE, LINALOOL, LIMONENE, CITRONELLOL.

Поврзани производи

Најгоре