DERMA+ / СМИРУВАЧКА КРЕМА ЗА ЛИЦЕ ЗА ИРИТИРАНА КОЖА - 50 МЛ.

750 МКД

Цена со 18% ДДВ.


Баркод: 4751009820774

СМИРУВАЊЕ • ХИДРАТАЦИЈА
РЕСВЕРАТРОЛ • ХИАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА • ЕКСТРАКТ ОД МЕЧКИНО ГРОЗЈЕ
Coming soon

Сакате да бидете известени кога овој продукт ќе биде достапен?

Внеси ја својата е-пошта и ќе ти пратиме порака кога продуктот ќе биде на залиха


Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Задоволната кожа збогатена со бобинки, започнува сега! Дерматолошки-одобрена, сертифицирана природна крема, со смирувачка скандинавска брусница. Оваа смирувачка крема со хранлива текстура ја смирува и хидрира кожата под стрес, оставајќи ја мека и прихранета. Ресвератрол – моќната молекула на брусницата – му пркоси на стареењето. Хиалуронската киселина овозможува длабинска хидратација, додека навлажнувачите идентични на кожата ја одржуваат бариерата на кожата и заштитуваат од надворешни штетни влијанија. Природните витамини Е и Ц го поддржуваат дејството на задржување на младешкиот изглед.

ТИП НА КОЖА: Препорачана за кожа под стрес, сензитивна и иритирана кожа.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на чисто лице и врат. За подобри резултатит комбинирајте со DERMA+ Instant Calming Serum.


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL, SIMMONDSIA CHINENSIS (JOJOBA) SEED OIL, GLYCERIN, COCONUT ALKANES, POLYGLYCERYL-6 STEARATE, CETEARYL ALCOHOL, DICAPRYLYL CARBONATE, SODIUM PCA, SODIUM LEVULINATE, PROPANEDIOL, POLYGLYCERYL-6 BEHENATE, PALMITIC ACID, STEARIC ACID, CELLULOSE, SODIUM ANISATE, XANTHAN GUM, AROMA, ALCOHOL, LACTIC ACID, TOCOPHEROL, ASCORBYL PALMITATE (VITAMIN C), SODIUM PHYTATE, HYDROLYZED HYALURONIC ACID, SODIUM HYALURONATE, VACCINIUM VITIS-IDAEA (LINGONBERRY) SEED OIL, CI 77491 (IRON OXIDE), RHAMNOSE, GLUCOSE, GLUCURONIC ACID, CITRONELLOL, LIMONENE, LINALOOL.

Поврзани производи

Најгоре