LOVE YO SELF / СЕТ ОД МАСКА И МАСЛО ЗА ЛИЦЕ

1.720 МКД

Цена со 18% ДДВ.


Баркод: 4751009827551


Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Богато со моќни витамни и нутриенти, ова сочно дуо енергизира уморна и безжвотна кожа, оставајќи ја мека, полна и прекрасно сјајна.

ТИП НА КОЖА: Сите типови на кожа, особено жедна и уморна кожа.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ:

Масло за лице: масирајте неколку капки од маслото на кожата на лицето и вратот, проследете со крема за хидратација. Алтернаривно, промешајте со дневната, или ноќна крема од MOSSA која ја преферирате.

Мулти-маска: може да се користи на два начини. Како маска: нанесете дарежливо на чиста кожа, оставете да делува 20 минути, избришете го вишокот. Како ноќна крема: нанесете тенок слој на чисто лице и нека отстои во текот на ноќта. Препорачливо да се користи неколку пати во неделата.

Поврзани производи

Најгоре