CALENDULA / СПРЕЈ РЕГЕНЕРАТОР ЗА ДЕЦА ЗА СИТЕ ТИПОВИ НА КОСА - 250 МЛ.

475 МКД


Баркод: 5765228838976

ХИДРАТАЦИЈА • ОМЕКНУВАЊЕ
НЕВЕН • АЛОЕ ВЕРА • ЕКСТРАКТ ОД МАГНОЛИЈА

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

  • Главни активни состојки - Невен
  • Амбалажа - Тврда пластика од растително потекло
  • Линија на производи - Childrens' Calendula
  • Тип на производ - Регенератор за коса
  • Дејство / Ефект - Хидратација (Moisturizing/Hydrating) , Омекнување (Smoothing)
  • Сертификати - Ecocert COSMOS ORGANIC , Vegan Society , Cruelty Free International
  • Дополнителни активни состојки - Глицерин , Алое вера , Магнолија
  • Земја на потекло - Данска
  • Максимален рок на траење - 30 месеци
  • Брендови - Urtekram

Детски спреј регенератор за коса од невен, кој го олеснува чешлањето, ја омекнува Вашата коса и му ја зголемува еластичноста на влакното. Погоден е за сите типови на коса.

 

20% состојки од органско потекло

85% состојки од органско потекло, без вода и минерали

99% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife согласно со стандардот COSMOS ORGANIC

 

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Напрскајте на сува или мокра коса и оставете го да делува. Не го плакнете потоа!

 

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, ALOE BARBADENSIS LEAF EXTRACT*, GLYCERIN**, GLYCERYL CAPRYLATE, CALENDULA OFFICINALIS FLOWER EXTRACT*, MAGNOLIA OFFICINALIS BARK EXTRACT, DISTEAROYLETHYL DIMONIUM CHLORID, CETEARYL ALCOHOL, POLYGLYCERYL-4 CAPRATE.

(* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки)

Поврзани производи

Најгоре