RE:GENE / СЕРУМ ЗА ОКОЛУ ОЧИ СО ЛИФТИНГ ЕФЕКТ – 15 МЛ.

2.335 МКД

Цена со 18% ДДВ.


Баркод: 4751009829975

ЗАТЕГНУВАЊЕ • ОСВЕТЛУВАЊЕ • ХИДРАТАЦИЈА
ХИДРОКСИПРОЛИН • ЛУМИНО МИНЕРАЛИ • EYEBRIGHT

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Помалку затегната кожа?

Линии и брчки?

Виснати очни капаци?

Затемнување?

Гравитацијата и промените поврзани со возраста видно се манифестираат како истенчување на кожата на подочниците, виснување на очните капаци и брчки. Овие знаци на стареење се првенствено предизвикани од намалување на колаген, еластин и хиалуронска киселина.

Затемнувањето на кожата на подочниците е зачестен проблем. Очниот предел содржи крута мрежа на капилари. Слабеењето на капиларите поврзано со возраста и истекувањето на крвни пигменти резултира со видлива хиперпигментација.

Овој раскошен, луксузно нежен серум, обезбедува интензивна грижа за најсложената кожа, откривајќи инстантно редефинирани и осветлени очни контури.

Хидроксипролинот го спречува губитокот на цврстината. EyeBright периокуларниот комплекс помага во одржување на оптпорот на капиларите, за да се спречи затемнување на подочниците и уморен изглед. Лумино - минералите од природно потекло ја измазнуваат уморната кожа во сјајна за видливо посветол, посјаен и изглед со самодоверба. Научно развиено, клинички тестирано, целосно природно.


КЛИНИЧКИ ДОКАЖАНО

"Позатегнати контури"

Хидропроксилин

Дејствува како претходник на колагенот, подобрувајќи го производството на нов колаген и зајакнувајќи ја вонклеточната матрица на кожата.

EyeBright периокуларен комплекс

Работи на стимулирање на микроциркулацијата, спречувајќи периокуларно затемнување.

СМИРУВАЧКА ТЕКСТУРА Фито-восокот кој ја задржува влажноста прави смирувачки заштитен слој.

Позатегнати очни капаци – Помазна кожа – Светол изглед

+20% повеќе колаген*

-72% фактори порзани со затемнување**

*Колаген тип 1 синтеза, ин-витро тестирање

**намалено патолошко формирање на капилари, ин-витро тестирање НАПРЕДНИ СОСТОЈКИ

  • Хидропроксилин, претходник на колагенот
  • Вода од бреза за активирање на клетките
  • EyeBright периокуларен комплекс
  • Церамиди кои ја обновуваат клеточната бариера
  • Фито-восок кој ја задржува влажноста
  • Мулти – молекуларна хиалуронска киселина
  • Лумино – минерали


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете неколку капки на чиста кожа наутро и/или навечер. Проследете со крема за очи.


СОСТОЈКИ (INCI):  BETULA ALBA (BIRCH) JUICE, GLYCERIN, COCONUT ALKANES, CETEARYL ALCOHOL, SIMMONDSIA CHINENSIS (JOJOBA) SEED OIL, GLYCERYL STEARATE, CITRATE, BORAGO OFFICINALIS (BORAGE) SEED OIL, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, DIPALMITOYL HYDROXYPROLINE, EUPHRASIA OFFICINALIS (EYEBRIGHT), EXTRACTRICINUS COMMUNIS (CASTOR) OIL, SODIUM PCA, AQUA, CAMELLIA SINENSIS LEAF EXTRACT, USNEA BARBATA (LICHEN) EXTRACT, XYLITYLGLUCOSIDE, TITANIUM DIOXIDE (CI 77891), MICA (CI77019), ANHYDROXYLITOL, AROMA, CELLULOSERHUS VERNICIFLUA (SUMAC) PEEL CERA, XANTHAN GUM, AESCULUS HIPPOCASTANUM (HORSE-CHESTNUT) SEED EXTRACT, XYLITOL, TRIFOLIUM PRATENSE (RED CLOVER) FLOWER EXTRACT, ASCORBYL PALMITATE (VITAMIN C), TOCOPHEROL, HYDROLYZED HYALURONIC ACID, SODIUM HYALURONATE, POTASSIUM HYDROXIDE, SODIUM PHYTATE, GINKGO BILOBA (GINKGO) LEAF EXTRACT, CITRIC ACID, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE.

Некои состојки на производот можно е понекогаш да се променат/заменат/отстранат, како и самата формула на производот. Како најрелевантни секогаш земајте ги во предвид состојките наведени на самото пакување на производот.

Поврзани производи

Најгоре