NATURA SIBERICA / HAIR EVOLUTION BE-CURL LEAVE-IN РЕГЕНЕРАТОР ЗА ВИТКАНА КОСА – 115 МЛ.

260 МКД

Цена со 18% ДДВ.

ХРАНЕЊЕ • ЗАШТИТА
МАСЛО ОД БОРОВНИЦА • ЦЕРАМИДИ • МАСЛО ОД РОЗА

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Овој регенератор кој не се измива е наменет за специјална нега на виткана коса. Извонредно ја храни и хидрира косата, го обновува влакното, го враќа природниот сјај и заштитува од штетните надворешни влијанија. Маслото од боровница го зајакнува влакното, додава сјај и ја заштитува косата од надворешните влијанија. Органските церамиди длабински навлегуваат во влакното и превенираат недостаток на хидратација. Органското масло од дауринска роза ја омекнува косата и нуди луксузен сјај.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на сува или мокра коса и оставете го да делува. Не го плакнете потоа!СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, CETEARYL ALCOHOL, CETRIMONIUM CHLORIDE, DIMETHICONE, CYCLOPENTASILOXANE, MENTHA PIPERITA LEAF EXTRACTʷʰ , SCHIZANDRA CHINENSIS FRUIT EXTRACTʷʰ , RIBES NIGRUM LEAF EXTRACT*, ANGELICA ARCHANGELICA ROOT EXTRACTʷʰ , SORBUS AUCUPARIA FRUIT/LEAF EXTRACTʷʰ , CAMELLIA OLEIFERA SEED OIL*, RUBUS CHAMAEMORUS SEED OIL, TRITICUM VULGARE GERM OIL*, PHOSPHOLIPIDS, SPHINGOLIPIDS, DIMETHICONOL, CITRIC ACID, BENZYL ALCOHOL, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, BENZOIC ACID, SORBIC ACID, GLYCERIN, PARFUM, CI 28440, CI 42090, EUGENOL.

 (* = состојка од органско земјоделство,** = составено од органски состојки, ʷʰ = рачно набрани органски екстракти од Сибир, ᵖˢ = дериват од масло од сибирски бор, ʰ = хидролат од органско сибирско растение.)


Поврзани производи

Најгоре