NATURA SIBERICA / HAIR EVOLUTION BE-CURL ШАМПОН ЗА ВИТКАНА КОСА – 245 МЛ.

Ново

300 МКД

Цена со 18% ДДВ.

ХРАНЕЊЕ • ХИДРАТАЦИЈА
МАСЛО ОД БОРОВНИЦА • ЦЕРАМИДИ • ЕКСТРАКТ ОД РОЗА

Достапно само во продавниците на ДМ Дрогерие Маркт

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Овој шампон е наменет за специјална нега на виткана коса. Нежно ја чисти косата и нуди интензивно хранење и хидратација. Маслото од боровница го зајакнува влакното, додава сјај и ја заштитува косата од надворешните влијанија. Органските церамиди длабински навлегуваат во влакното и превенираат недостаток на хидратација. Органското масло од дауринска роза ја омекнува косата и нуди луксузен сјај.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на косата и нежно масирајте. Оставете го да делува 2-3 минути, потоа исплакнете.СОСТОЈКИ (INCI): AQUA WITH INFUSIONS OF ORGANIC VACCINIUM VULCANORUM FRUIT EXTRACT, ROSA DAVURICA LEAF OIL, ORGANIC TRITICUM VULGARE GERM OILʷʰ, ORGANIC SALVIA VERTICILLATA EXTRACTʷʰ, SODIUM COCOYL ISETHIONATE, COCAMIDOPROPYL BETAINE, LAURYL GLUCOSIDE, SODIUM CHLORIDE, GUAR HYDROXYPROPYLTRIMONIUM CHLORIDE, PHOSPHOLIPIDS, SPHINGOLIPIDS, CITRIC ACID, BENZYL ALCOHOL, BENZOIC ACID, SORBIC ACID, PARFUM.

(* = состојка од органско земјоделство,** = составено од органски состојки, ʷʰ = рачно набрани органски екстракти од Сибир, ᵖˢ = дериват од масло од сибирски бор, ʰ = хидролат од органско сибирско растение.)


Поврзани производи

Најгоре