NATURA SIBERICA / HAIR EVOLUTION CAVIAR THERAPY МАСКА ЗА ТРЕТИРАНА И ОШТЕТЕНА КОСА – 150 МЛ.

Ново

260 МКД

РЕГЕНЕРАЦИЈА • ХИДРАТАЦИЈА
ЕКСТРАКТ ОД ЦРН КАВИЈАР • КЕРАТИН • АМИНО КИСЕЛИНИ

Достапно само во продавниците на ДМ Дрогерие Маркт

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Оваа маска со екстракт од црн кавијар е наменета за интензивна нега на вашата коса. Длабоко навлегува во структурата на влакното, ја обновува косата од корен и превенира оштетување на врвовите. Екстрактот од црн кавијар ја обновува структурата на влакното, го подобрува еластицитетот и нуди луксузен сјај. Кератинот превенира сушење на косата. 7 супер амино киселини: уникатен комплекс за обнова на клетките на косата.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на влажна коса, масирајте нежно и оставете да делува 1-2 минути. Исплакнете темелно.СОСТОЈКИ (INCI): AQUA WITH INFUSIONS OF CAVIAR EXTRACT, LAMINARIA JAPONICA EXTRACTʷʰ, CETRARIA NIVALIS EXTRACTʷʰ, ORGANIC RHODODENDRON ADAMSII LEAF/STEM EXTRACT, CETRIMONIUM CHLORIDE, SODIUM PCA, SODIUM LACTATE, ARGININE, ASPARTIC ACID, PCA, GLYCINE, ALANINE, SERINE, VALINE, PROLINE, THREONINE, ISOLEUCINE, HISTIDINE, PHENYLALANINE, HYDROLYZED KERATIN, LAURYL GLUCOSIDE, BENZYL ALCOHOL, BENZOIC ACID, SORBIC ACID, CITRIC ACID, PARFUM.

(* = состојка од органско земјоделство,** = составено од органски состојки, ʷʰ = рачно набрани органски екстракти од Сибир, ᵖˢ = дериват од масло од сибирски бор, ʰ = хидролат од органско сибирско растение.)
Поврзани производи

Најгоре