BERËZA SIBERICA / ГЕЛ ЗА ТУШИРАЊЕ ЗА МРСНА КОЖА СКЛОНА КОН АКНИ – 200 МЛ.

260 МКД

Цена со 18% ДДВ.

  5.0 (19)

Баркод: 4743318147697

ЕКСФОЛИЈАЦИЈА • ЧИСТЕЊЕ
ЕКСТРАКТ ОД БРЕЗА • ЦИНК • САЛИЦИЛНА КИСЕЛИНА

Бесплатна достава над 950 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

  • Сертификати - Vegan Society

Дел од сертифицираната веганска Bereza Siberica линија, збогатена со бела поларна бреза, природен извор на бетулин, познат по своите моќни анти-воспалителни и смирувачки својства, кои превенираат појава на акни.

Овој прочистувачки гел за туширање е идеално решение за секојдневна нега на проблематична кожа. Помага во борбата со акни, намалува иритации и го контролира лачењето на себум, оставајќи ја кожата чиста и свежа во текот на целиот ден. Содржи салицилна киселина, природно пронајдена во кора од врба која ги раствора наталожените нечистотии во порите, намалувајќи ја појавата на воспаленија.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на дланките или на сунѓер и нежно масирајте го телото на влажна кожа. Исплакнете темелно со топла вода.СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, SODIUM COCO-SULFATE, GLYCERIN, LAURYL GLUCOSIDE, COCAMIDOPROPYL BETAINE, BETULA ALBA BARK WATERʷʰ ʰ, SALICYLIC ACID, ZINC PCA, BETULA ALBA LEAF EXTRACTʷʰ*, SORBUS AUCUPARIA FRUIT EXTRACTʷʰ*, SAPONARIA OFFICINALIS ROOT EXTRACT*, RHODIOLA ROSEA ROOT EXTRACT*, CALENDULA OFFICINALIS FLOWER EXTRACT*, CITRIC ACID, BENZYL ALCOHOL, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, PARFUM, SODIUM HYDROXIDE, BUTYLPHENYL METHYLPROPIONAL, CI 42051, CI 42090, CI 19140.

 (* = состојка од органско земјоделство,** = составено од органски состојки, ʷʰ = рачно набрани органски екстракти од Сибир, ᵖˢ = дериват од масло од сибирски бор, ʰ = хидролат од органско сибирско растение.)


Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Искористете го кодот за 5% попуст при процесирање на вашата следна нарачка: Review5%

Maja
13/09/2022
Нежен и ефикасен !!

Inna
05/09/2022
Mmogu pomaga za akni

Nora Bajrami
28/07/2022
The best!

Natalija
07/07/2022
Super e gelov za tusiranje, ne ja susi kozata no istovremeno i gi cisti porite na teloto. Go koristam vekje 2 nedeli i ima vidni rezultati. Bi go preporacala so tonerot od istata linija, vo kombinacija se super! ❤️

Mare
06/07/2022
The beesttt !! ⭐

Enna
06/07/2022
Prezadovolna sum !

Majaa
28/06/2022
Нежен, ефикасен и иако е 200мл пакување трае доста долго. ПС. Со толку добри производи во понуда, мислам дека е редно време да воведете опција за омилени производи ( wishlist ) <3

Марија Г.
08/06/2022
Предобар во комбинација со тонерот од истата линија. Иако имам сува кон нормална кожа навистина ми се допадна.

Verce P
11/05/2022
Edvaj docekav da e pak dostapen, prekrasen proizvod

Ана Марија
03/05/2022
Гелот е супер, го користам две недели и има подобрување кај акните на грбот. Не ја исушува кожата.

Весна Петрова
24/04/2022
Одличен!

Катерина Атанасоска
18/04/2022
Одличен!

Катерина Атанасоска
18/04/2022
Одличен!

Emilija Ivanova
27/03/2022
Mnogu dobar gel,mi pomogna mnogu za tretman na akni na telo

Angela Dzaferic
07/03/2022
Gelot e predobar, hidratanten i posle koristenje na edna nedela se namaluvaat mozolcinjata! Moja preporaka

Elena
14/01/2022
Mi gi iscisti aknite na teloto (grbot i ramenicite) posle 2 upotrebi. Prekrasen proizvod.

Gabi
12/01/2022
Preubavo mirisa, i mi pomogna mnogu. Vrv proizvod

Glorija Bojadzieva
14/11/2021
Ovoj proizvod mi e otkritie na godinata, bukvalno

Kristina Mitreski
07/10/2021
Ovoj proizvod go zedov skoro i dosega e dovar vo cistenje na aknite na grbot.

Поврзани производи

Најгоре