NATURA SIBERICA / BERËZA ПРОЧИСТУВАЧКИ ТОНИК ЗА МРСНА КОЖА СКЛOНА КОН АКНИ – 200 МЛ.

260 МКД

Цена со 18% ДДВ.

ЧИСТЕЊЕ • СМИРУВАЊЕ
ХИДРОЛАТ ОД БРЕЗА • НИАЦИНАМИД • МЛЕЧНА КИСЕЛИНА
Coming soon

Сакате да бидете известени кога овој продукт ќе биде достапен?

Внеси ја својата е-пошта и ќе ти пратиме порака кога продуктот ќе биде на залиха


Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Дел од сертифицираната веганска Bereza Siberica линија, збогатена со бела поларна бреза, природен извор на бетулин, познат по своите моќни анти-воспалителни и смирувачки својства, кои превенираат појава на акни.

Овој прочистувачки тонер е нежен чистач кој минимизира пори и знаци на појава на акни, открива мека и мазна кожа, контролирајќи го деликатниот баланс на себум во кожата. Содржи церамиди кои ја одржуваат влажноста и ги зајакнуваат природните бариери на кожата. Тоникот овозможува заштита од надворешните штетни влијанија.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Прскајте директно на лицето и вратот или нанесете на вата и нежно чистете ги лицето и вратот. Може да се појави природен талог.СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, GLYCERIN, HEPTYL GLUCOSIDE, NIACINAMIDE, BETULA ALBA BARK WATERWHH, LACTIC ACID, BETULA ALBA LEAF EXTRACTWH*, MENTHA ARVENSIS LEAF EXTRACTWH*, CHAMOMILLA RECUTITA FLOWER EXTRACT*, NUPHAR LUTEUM ROOT EXTRACT*, MALVA SYLVESTRIS FLOWER EXTRACT*, PHOSPHOLIPIDS, SPHINGOLIPIDS, PANTHENOL, GLYCYRRHETINIC ACID, BENZYL ALCOHOL, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, PARFUM, SODIUM HYDROXIDE, BUTYLPHENYL METHYLPROPIONAL, ALPHA-ISOMETHYL IONONE, CI 42051, CI 42090, CI 1914.

 (* = состојка од органско земјоделство,** = составено од органски состојки, ʷʰ = рачно набрани органски екстракти од Сибир, ᵖˢ = дериват од масло од сибирски бор, ʰ = хидролат од органско сибирско растение.)


Поврзани производи

Најгоре