NATURA SIBERICA / BERËZA СЕРУМ ПРОТИВ АКНИ И ОШТЕТЕНА КОЖА ОД АКНИ – 30 МЛ.

360 МКД

Цена со 18% ДДВ.

ЧИСТЕЊЕ • ПРОТИВ ФЛЕКИ
МЛЕЧНА КИСЕЛИНА • ЦИНК • ГЛИКОЛНА КИСЕЛИНА
Coming soon

Сакате да бидете известени кога овој продукт ќе биде достапен?

Внеси ја својата е-пошта и ќе ти пратиме порака кога продуктот ќе биде на залиха


Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Дел од сертифицираната веганска Bereza Siberica линија, збогатена со бела поларна бреза, природен извор на бетулин, познат по своите моќни анти-воспалителни и смирувачки својства, кои превенираат појава на акни.

Овој серум за отстранување на флеки помага да се намалат несовршеностите на кожата, превенира појава на акни и црнки, ја смирува кожата и ги минимизира порите. Содржи ниацинамид кој помага да се зајакнат водните бариери на кожата, регулирајќи го нејзиниот баланс. Гликолната киселина ја осветлува, тонира и изедначува текстурата на вашата кожа.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете мала количина на чисто лице наутро и/или навечер. Да се користи 1-2 пати дневно.СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, GLYCERIN, LACTIC ACID, HEPTYL GLUCOSIDE, XANTHAN GUM, NIACINAMIDE, BETULA ALBA BARK WATERʷʰ ʰ, ZINC PCA, PANTHENOL, GLYCOLIC ACID, BETULA ALBA LEAF EXTRACTʷʰ, HESPERIS SIBIRICA FLOWER/LEAF/STEM EXTRACTʷʰ, SCUTELLARIA BAICALENSIS ROOT EXTRACT*, CHAMOMILLA RECUTITA FLOWER EXTRACT*, CALENDULA OFFICINALIS FLOWER EXTRACT*, SALICYLIC ACID, SODIUM LACTATE, SODIUM HYALURONATE, HYDROXYPROPYL GUAR, SODIUM HYDROXIDE, BENZYL ALCOHOL, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, CITRIC ACID, PARFUM, BUTYLPHENYL METHYLPROPIONAL, ALPHA-ISOMETHYL IONONE.

 (* = состојка од органско земјоделство,** = составено од органски состојки, ʷʰ = рачно набрани органски екстракти од Сибир, ᵖˢ = дериват од масло од сибирски бор, ʰ = хидролат од органско сибирско растение.)


Поврзани производи

Најгоре