OBLEPIKHA C-BERRICA / ВИТАМИН Ц АНТИОКСИДАНТНА КРЕМА ЗА ОКОЛУ ОЧИ – 30 МЛ.

375 МКД

Цена со 18% ДДВ.

РЕГЕНЕРАЦИЈА • ХИДРАТАЦИЈА
ВИТАМИН Ц • ВИТАМИН А • КОФЕИН

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Оваа крема за околу очи ви дава свеж и одморен изглед во текот на целиот ден. Помага да се изборите со знаците на умор и стрес, благодарение на активните сибирски билки кои имаат одлични регенеративни својства. Витаминот А помага да се зголеми сјајот на кожата. Витаминот Е помага да се минимизираат знаците на предвремено стареење. Кофеинот помага да се затегнат фините линии. Фосфолипидите се најдобрите природни активни состојки за максимизирање на хидратацијата.КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Наутро, или навечер нанесете мала количина на околуочниот предел, користејќи деликатни, натапкувачки движења. Погодна за секојдневна употреба.СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, GLYCERIN, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, OCTYLDODECANOL, CARRAGEENAN, SODIUM STEAROYL GLUTAMATE, HIPPOPHAE RHAMNOIDES FRUIT WATERʷʰ ʰ, CAFFEINE, ANGELICA ARCHANGELICA ROOT EXTRACTʷʰ, CALLUNA VULGARIS EXTRACT*, CALENDULA OFFICINALIS FLOWER EXTRACT*, SCUTELLARIA BAICALENSIS ROOT EXTRACT*, AQUILEGIA SIBIRICA FLOWER/LEAF/STEM EXTRACTʷʰ, ELEUTHEROCOCCUS SENTICOSUS ROOT EXTRACTʷʰ, GERANIUM SIBIRICUM EXTRACTʷʰ, RETINYL PALMITATE, TOCOPHERYL ACETATE, PHOSPHOLIPIDS, GLYCINE SOJA OIL, GLYCOLIPIDS, GLYCINE SOJA STEROLS, CELLULOSE GUM, CITRIC ACID, BENZYL ALCOHOL, ETHYLHEXYLGLYCERIN, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, PARFUM, LIMONENE, AMYL CINNAMAL, CITRONELLOL.

 (* = состојка од органско земјоделство,** = составено од органски состојки, ʷʰ = рачно набрани органски екстракти од Сибир, ᵖˢ = дериват од масло од сибирски бор, ʰ = хидролат од органско сибирско растение.)


Поврзани производи

Најгоре