OBLEPIKHA C-BERRICA / ВИТАМИН Ц ЕНЕРГИЗИРАЧКА МАСКА ЗА ЛИЦЕ – 100 МЛ.

420 МКД

Цена со 18% ДДВ.

ТОНИРАЊЕ • ОМЕКНУВАЊЕ
ВИТАМИН Ц • ХИДРОЛАТ ОД ВОЛЧЈИ ТРН • КОФЕИН

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Органското масло од волчји трн ја хидрира кожата и поттикнува создавање на колаген, структурален протеин кој е есенцијален за млада кожа. Сибирските бобинки се најбогатиот извор на Ц витамин. Оваа маска е интензивното, тонирачко збогатување што вашата кожа го бара! Ја остава кожата помека, подобрувајќи го природниот еластицитет. Турбо енергија во текот на целиот ден! Витаминот Ц го подобрува самостојниот природен, одбранбен механизам на кожата, забрзувајќи го обновувачкиот процес. Кофеинот помага да се затегнат фините линии и да се измазни кожата.КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете тенок слој на чиста и сува кожа, оставете ја 10-15 минути да делува. Исплакнете со млака вода.СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, GLYCERIN, PANTHENOL, HYDROXYETHYLCELLULOSE, HIPPOPHAE RHAMNOIDES FRUIT WATERʷʰ ʰ, SODIUM ASCORBYL PHOSPHATE, CAFFEINE, SCHISANDRA CHINENSIS EXTRACTWH, RHODODENDRON ADAMSII LEAF/STEM EXTRACTʷʰ, VIOLA ODORATA EXTRACT*, HESPERIS SIBIRICA FLOWER/LEAF/STEM EXTRACTʷʰ, SCUTELLARIA BAICALENSIS ROOT EXTRACT*, CHAMOMILLA RECUTITA FLOWER EXTRACT*, CALENDULA OFFICINALIS FLOWER EXTRACT*, CAPRYLYL/CAPRYL GLUCOSIDE, SODIUM COCOYL GLUTAMATE, GLYCERYL CAPRYLATE, POLYGLYCERYL-6 OLEATE, SODIUM SURFACTIN, MENTHOL, CITRIC ACID, BENZYL ALCOHOL, ETHYLHEXYLGLYCERIN, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, PARFUM, CI 15985.

(* = состојка од органско земјоделство,** = составено од органски состојки, ʷʰ = рачно набрани органски екстракти од Сибир, ᵖˢ = дериват од масло од сибирски бор, ʰ = хидролат од органско сибирско растение.)


Поврзани производи

Најгоре