OBLEPIKHA C-BERRICA / ВИТАМИН Ц ВИТАМИНСКА МАСКА ЗА ЛИЦЕ – 100 МЛ.

420 МКД

Цена со 18% ДДВ.

ХИДРАТАЦИЈА • ТОНИРАЊЕ
ВИТАМИН Ц • МАСЛО ОД ВОЛЧЈИ ТРН • ВИТАМИН А

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Органското масло од волчји трн ја хидрира кожата и поттикнува создавање на колаген, структурален протеин кој е есенцијален за млада кожа. Сибирските бобинки се најбогатиот извор на Ц витамин. Оваа маска, збогатена со есенцијални витамини, ја смирува кожата и помага да се елиминираат знаците на умор, обновувајќи ги нејзиниот природен тен и енергија. Витаминот Ц го подобрува самостојниот природен, одбранбен механизам на кожата, забрзувајќи го обновувачкиот процес. Витаминот А допринесува до одржување на чиста кожа и сјај. Витаминот Е е моќен антиоксидант кој помага да се минимизираат знаците на предвремено стареење.КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете тенок слој на чиста и сува кожа, оставете ја 10-15 минути да делува. Исплакнете со млака вода.СОСТОЈКИ (INCI): HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL, GLYCERIN, POLYGLYCERYL-10 OLEATE, CETEARYL ALCOHOL, SUCROSE PALMITATE, HIPPOPHAE RHAMNOIDES FRUIT OIL*, AQUA, SODIUM ASCORBYL PHOSPHATE, TOCOPHERYL ACETATE, RETINYL PALMITATE, CITRIC ACID, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, PARFUM, CI 15985, CITRAL, CITRONELLOL, GERANIOL, LINALOOL.

(* = состојка од органско земјоделство,** = составено од органски состојки, ʷʰ = рачно набрани органски екстракти од Сибир, ᵖˢ = дериват од масло од сибирски бор, ʰ = хидролат од органско сибирско растение.)


Поврзани производи

Најгоре