OBLEPIKHA C-BERRICA / ВИТАМИН Ц РЕГЕНЕРИРАЧКА МАСКА ЗА ЛИЦЕ – 100 МЛ.

420 МКД

Цена со 18% ДДВ.

ХИДРАТАЦИЈА • РЕГЕНЕРАЦИЈА
ВИТАМИН Ц • НИАЦИНАМИД • КОЕНЗИМ Q10

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Органското масло од волчји трн ја хидрира кожата и поттикнува создавање на колаген, структурален протеин кој е есенцијален за млада кожа. Сибирските бобинки се најбогатиот извор на Ц витамин. Оваа маска има нежна текстура која нуди интензивно хранење и хидрирање на вашата кожа. Помага да се поттикне природната регенерација на кожата, оставајќи ја обновена и ревитализирана. Витаминот Ц го подобрува самостојниот природен, одбранбен механизам на кожата, забрзувајќи го обновувачкиот процес. Коензимот Q10 помага да се изедначи тенот и да се намали појавата на фини линии.  КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете тенок слој на чиста и сува кожа, оставете ја 10-15 минути да делува. Исплакнете со млака вода.СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, COCO-CAPRYLATE/CAPRATE, GLYCERYL STEARATE, GLYCERIN, CETEARYL ALCOHOL, NIACINAMIDE, HIPPOPHAE RHAMNOIDES FRUIT WATERʷʰ ʰ, SODIUM ASCORBYL PHOSPHATE, AQUILEGIA SIBIRICA FLOWER/LEAF/STEM EXTRACTʷʰ, ARALIA MANDSHURICA LEAF/STEM EXTRACT*, SCUTELLARIA BAICALENSIS ROOT EXTRACT*, DASIPHORA FRUTICOSA EXTRACTʷʰ, SALVIA OFFICINALIS LEAF EXTRACT*, HIPPOPHAE RHAMNOIDES FRUIT OIL*, SODIUM HYALURONATE, UBIQUINONE, SODIUM STEAROYL GLUTAMATE, XANTHAN GUM, CITRIC ACID, BENZYL ALCOHOL, ETHYLHEXYLGLYCERIN, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, PARFUM, CI 15985, COUMARIN, LIMONENE, LINALOOL.

(* = состојка од органско земјоделство,** = составено од органски состојки, ʷʰ = рачно набрани органски екстракти од Сибир, ᵖˢ = дериват од масло од сибирски бор, ʰ = хидролат од органско сибирско растение.)
Поврзани производи

Најгоре