OBLEPIKHA C-BERRICA / ВИТАМИН Ц ПИЛИНГ МАСКА ЗА ЛИЦЕ – 145 МЛ.

375 МКД

Цена со 18% ДДВ.

ОМЕКНУВАЊЕ • ТОНИРАЊЕ
ВИТАМИН Ц • ГЛИКОЛНА КИСЕЛИНА • МЛЕЧНА КИСЕЛИНА

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Оваа маска која се исплакнува, наскоро ќе биде вашиот најдобар пријател! Чисти и го изедначува тенот, оставајќи ја кожата неверојатно мека и сјајна. Органскиот хидролат од волчји трн поттикнува подобрување на целосната состојба на кожата, зголемувајќи ги еластицитетот и хидратацијата. Витаминот Ц го подобрува самостојниот природен, одбранбен механизам на кожата, забрзувајќи го обновувачкиот процес. Гликолната киселина помага вашата кожа да се чувствува помека и да изгледа посјајно и поизедначено. Млечната киселина помага да се одржи кожата хидрирана, отстранувајќи го чувството на сува кожа и знаците на предвремено стареење.КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Масирајте на влажна кожа и оставете да стои 2-3 минути, потоа исплакнете со вода. Користете 1-2 неделно.

Поврзани производи

Најгоре