WILDA SIBERICA / HYDRO BOOST ШАМПОН ЗА ХИДРАТАЦИЈА НА СУВО КРЗНО – 400 МЛ.

Ново

610 МКД

ХИДРАТАЦИЈА • ЧИСТЕЊЕ
ЕКСТРАКТ ОД АЛГИ • БОРОВИНКА • МАСЛО ОД КЕДАР

Достапно само во продавниците на ДМ Дрогерие Маркт

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

За сува крзно на кое му е потребна хидратација! Алгите се омилената морска трева на поларните мечки. Мечките се сметаат за предатори, но тие исто така сакаат да јадат и алги. Проколагенот кој се содржи во алгите има богата мешавина од аминокиселини кои го обновуваат крзното правејќи го меко и свиленкасто. Железото и калиумот во алгите, активно го хидрираат крзното, додека јодот го храни и поттикнува раст.


Погоден за кучиња и мачки.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете мала количина на влажно крзно, масирајте една минута, па исплакнете со топла вода.

Поврзани производи

Најгоре