WILDA SIBERICA / WHITENING ШАМПОН ЗА ОДРЖУВАЊЕ НА ПРИРОДНАТА БОЈА НА БЕЛО КРЗНО – 400 МЛ.

427 МКД 610 МКД

ИЗБЕЛУВАЊЕ • ОМЕКНУВАЊЕ
КАПИНА • СИБИРСКИ МОВ • МАСЛО ОД КЕДАР

Достапно само во продавниците на ДМ Дрогерие Маркт

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

За миленици со бело крзно, да се задржи нивниот снежен изглед! Поларната капина е омилениот деликатес на арктичката бела лисица. Капините созреваат во септември. Во овој период крзното на арктичката лисица почнува да ја менува бојата на крзното и како пристигнува зимата, станува целосно бело. Киселините и Ц витаминот кои ги содржи капината, го намалуваат производството на меланин, па крзното станува снежно бело, свежо и сјајно. Исто така е способно да издржи температури до минус 50 степени!


Погоден за кучиња и мачки.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете мала количина на влажно крзно, масирајте една минута, па потоа исплакнете со топла вода.

Поврзани производи

Најгоре