NO PERFUME / ШАМПОН ЗА НОРМАЛНА КОСА И СЕНЗИТИВЕН СКАЛП - 250 МЛ.

465 МКД

Цена со 18% ДДВ.

  5.0 (2)

Баркод: 5765228835814

ЧИСТЕЊЕ • ХИДРАТАЦИЈА
АЛОЕ ВЕРА • ГЛИЦЕРИН • ВИТАМИН Ц
Coming soon

Сакате да бидете известени кога овој продукт ќе биде достапен?

Внесете ја својата е-пошта и ќе Ви пратиме порака кога продуктот ќе биде достапен на залиха.


Бесплатна достава над 950 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

  • Сертификати - Ecocert COSMOS ORGANIC , Vegan Society , Allergy Certified

Oвој шампон за нормална коса е без никаков додатен мирис во составот. Исполнет со хидратантно алое вера и глицерин кој помага при омекнување на косата. Вашата коса ќе биде чиста и хидрирана со помош на природните состојки на овој шампон.

10% состојки од органско потекло

35% состојки од органско потекло, без вода и минерали

100% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife согласно со стандардот COSMOS ORGANICНанесете на косата и нежно масирајте. Оставете го да делува 2-3 минути, потоа исплакнете.AQUA, SODIUM COCO-SULFATE, ALOE BARBADENSIS LEAF EXTRACT*, GLYCERIN**, LAURYL GLUCOSIDE, COCO-GLUCOSIDE, GLYCERYL CAPRYLATE, GLYCERYL OLEATE, ASCORBYL PALMITATE, BETA-SITOSTEROL, SQUALENE, SODIUM COCOYL GLUTAMATE, DISODIUM COCOYL GLUTAMATE, HYDROGENATED PALM GLYCERIDES CITRATE, LECITHIN, POLYGLYCERYL-4 CAPRATE, TOCOPHEROL, LACTIC ACID, GLYCERYL UNDECYLENATE.

(* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки)


Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Искористете го кодот за 5% попуст при процесирање на вашата следна нарачка: Review5%

Elena
17/01/2022
За чувствителен скалп, мека и сјајна коса-одличен!

Monika
11/10/2021
Tret pat go narachuvam, preubav

Поврзани производи

Најгоре