NO PERFUME / ШАМПОН ЗА НОРМАЛНА КОСА И СЕНЗИТИВЕН СКАЛП - 500 МЛ.

640 МКД 800 МКД

Цена со 18% ДДВ.


Баркод: 5765228835807

ЧИСТЕЊЕ • ХИДРАТАЦИЈА
АЛОЕ ВЕРА • ГЛИЦЕРИН • ВИТАМИН Ц

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Oвој шампон за нормална коса е без никаков додатен мирис во составот. Исполнет со хидратантно алое вера и глицерин кој помага при омекнување на косата. Вашата коса ќе биде чиста и хидрирана со помош на природните состојки на овој шампон.10% состојки од органско потекло

35% состојки од органско потекло, без вода и минерали

100% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife согласно со стандардот COSMOS ORGANIC


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на косата и нежно масирајте. Оставете го да делува 2-3 минути, потоа исплакнете.СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, SODIUM COCO-SULFATE, ALOE BARBADENSIS LEAF EXTRACT*, GLYCERIN**, LAURYL GLUCOSIDE, COCO-GLUCOSIDE, GLYCERYL CAPRYLATE, GLYCERYL OLEATE, ASCORBYL PALMITATE, BETA-SITOSTEROL, SQUALENE, SODIUM COCOYL GLUTAMATE, DISODIUM COCOYL GLUTAMATE, HYDROGENATED PALM GLYCERIDES CITRATE, LECITHIN, POLYGLYCERYL-4 CAPRATE, TOCOPHEROL, LACTIC ACID, GLYCERYL UNDECYLENATE.

(* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки)

Поврзани производи

Најгоре