PURPLE LAVENDER / ШАМПОН ЗА СУВА КОСА ОД ЛАВАНДА - 500 МЛ.

640 МКД 800 МКД

Цена со 18% ДДВ.


Баркод: 5765228836286

СЈАЈНОСТ • ХИДРАТАЦИЈА
АЛОЕ ВЕРА • ЛАВАНДА • МАСЛО ОД ЛАВАНДА

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Изработен од наши сопствени органски екстракти и етерични масла од лаванда URTEKRAM®, овој шампон е на растителна база и во комбинација со екстрактот од стебло од врба, дава одлична сјајност и одлично ги хидрира
вашата коса и скалп. Наменет е за нормална и сува коса.

 

10% состојки од органско потекло

35% состојки од органско потекло, без вода и минерали

100% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife согласно со стандардот COSMOS ORGANIC

 

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на косата и нежно масирајте. Оставете го да делува 2-3 минути, потоа исплакнете.

 

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, ALOE BARBADENSIS LEAF EXTRACT*, SODIUM COCO-SULFATE, COCO-GLUCOSIDE, GLYCERIN**, LAURYL GLUCOSIDE, DIGLYCERIN, GLYCERYL OLEATE, LACTOBACILLUS FERMENT, LAVANDULA ANGUSTIFOLIA FLOWER EXTRACT*, SALIX PURPUREA BARK EXTRACT*, LAVANDULA HYBRIDA OIL*, ROSMARINUS OFFICINALIS LEAF OIL*, LAVANDULA ANGUSTIFOLIA OIL*, EUCALYPTUS GLOBULUS LEAF OIL*, CHAMOMILLA RECUTITA OIL*, LYSOLECITHIN, POLYGLYCERYL-4 CAPRATE, XANTHAN GUM, COCO-CAPRYLATE, TOCOPHEROL, BETA-SITOSTEROL, SQUALENE, SODIUM HYALURONATE, SODIUM CHLORIDE, LACTIC ACID, PARFUM, LIMONENE, LINALOOL.

(* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки)

Поврзани производи

Најгоре