TEA TREE / ШАМПОН ЗА СМИРУВАЊЕ НА ИРИТИРАН СКАЛП ОД ЧАЈНО ДРВО - 500 МЛ.

Ново

800 МКД


Баркод: 5765228837467

ХИДРАТАЦИЈА • СМИРУВАЊЕ
АЛОЕ ВЕРА • ПЧЕНКАРЕН ШЕЌЕР • МАСЛО ОД ЧАЈНО ДРВО

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Органски шампон од чајно дрво, лаванда и екстракт од магнолија, кои се одлични состојки доколку сакате да го смирите вашиот скалп. Вашата коса и скалп ќе добиваат хидратација и грижа од природните хидратанти, алое вера и глицерин.

 


14% состојки од органско потекло

45% состојки од органско потекло, без вода и минерали

100% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife согласно со стандардот COSMOS ORGANIC

 


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на косата и нежно масирајте. Оставете го да делува 2-3 минути, потоа исплакнете.

 


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, ALOE BARBADENSIS LEAF EXTRACT*, SODIUMCOCO-SULFATE, GLYCERIN**, COCO-GLUCOSIDE, LAURYL GLUCOSIDE, GLYCERYL OLEATE, SODIUM CHLORIDE, MELALEUCA ALTERNIFOLIA LEAF OIL*, LAVENDULAE ANGUSTIFOLIA OIL*, PARFUM, POLYGLYCERYL-4 CAPRATE, XANTHAN GUM, LYSOLECITHIN, COCO-CAPRYLATE, TOCOPHEROL, BETA-SITOSTEROL, SQUALENE, MAGNOLIA OFFICINALIS BARK EXTRACT.

(* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки)

Поврзани производи

Најгоре