COCONUT / ШАМПОН ЗА НОРМАЛНА КОСА ОД КОКОС - 500 МЛ.

560 МКД 800 МКД


Баркод: 5765228836866

ХИДРАТАЦИЈА • РЕВИТАЛИЗАЦИЈА
АЛОЕ ВЕРА • КОКОСОВ НЕКТАР • МАСЛО ОД ПОРТОКАЛ

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Шампон од кокос составен од органски кокосов нектар, и екстракт од маргаритка кои помагаат при хидратација. Додека пак екстрактот од морска трева помага при ревитализација. По употреба, остава прекрасен благ мирис на природен кокос.11% состојки од органско потекло

41% состојки од органско потекло, без вода и минерали

100% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife согласно со стандардот COSMOS ORGANICКАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на косата и нежно масирајте. Оставете го да делува 2-3 минути, потоа исплакнете.

 

СОСТОЈКИ (INCI):  AQUA, COCOS NUCIFERA SACCHARUM EXTRACT*, SODIUM COCO- SULFATE, COCO-GLUCOSIDE, ALOE BARBADENSIS EXTRACT*, LAURYL GLUCOSIDE, PARFUM, CITRUS AURANTIUM DULCIS PEEL OIL*, LAMINARA DIGITATA EXTRACT*, GLYCERYL OLEATE, SODIUM CHLORIDE, POLYGLYCERYL-4 CAPRATE, XANTHAN GUM, BELLIS PERENNIS FLOWER EXTRACT, MAGNOLIA OFFICINALIS BARK EXTRACT, TOCOPHEROL, BETA-SITOSTEROL, SQUALENE, LIMONENE.

(* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки)


Поврзани производи

Најгоре