ROSE / ШАМПОН ЗА СУВА КОСА ОД РОЗА - 250 МЛ.

326 МКД 465 МКД

Цена со 18% ДДВ.

  5.0 (1)

Баркод: 5765228837016

ХИДРАТАЦИЈА • ОМЕКНУВАЊЕ
АЛОЕ ВЕРА • РОЗА • МАСЛО ОД МУШКАТЛА

Бесплатна достава над 950 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

  • Сертификати - Ecocert COSMOS ORGANIC , Vegan Society

На вашата коса и е потребна хидратација? Овој шампон за сува коса нуди извонредна хидратација, исполнет со алое вера, глицерин и екстракт од шеќерна репка.13% состојки од органско потекло

43% состојки од органско потекло, без вода и минерали

100% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife согласно со стандардот COSMOS ORGANIC


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на косата и нежно масирајте. Оставете го да делува 2-3 минути, потоа исплакнете.СОСТОЈКИ (INCI):AQUA, ALOE BARBADENSIS LEAF EXTRACT*, SODIUM COCO SULFATE, GLYCERINE**, COCO GLUCOSIDE, LAURYL GLUCOSIDE, GLYCERYL OLEATE, SODIUM CHLORIDE, ROSA DAMASCENE FLOWER EXTRACT*, PELARGONIUM GRAVEOLENS OIL*, PARFUM, POLYGLYCERYL-4 CAPRATE, XANTHAN GUM, LYSOLECITHIN, COCOCAPRYLATE, HYDROLYZED CORN STARCH, BETA VULGARIS EXTRACT, TOCOPHEROL, BETASITOSTEROL, SQUALENE, GERANIOL, LINALOOL.

(* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки)Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Искористете го кодот за 5% попуст при процесирање на вашата следна нарачка: Review5%

Kostadinova Marija
27/04/2022
Prezadovolna:)

Поврзани производи

Најгоре