BLACK ORCHID / КРЕМА ЗА РАЦЕ ОД ЦРНА ОРХИДЕЈА - 70 МЛ.

480 МКД

РЕГЕНЕРАЦИЈА • ЗАШТИТА
ШЕА ПУТЕР • БЕЛ СЛЕЗ • УРЕА

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Крема за раце за активна нега за секој тип на кожа, особено погодна за сензитивна и оштетена кожа. Нејзината формула, богата со природни и хранливи масла е збогатена со хидратантната и омекнувачка уреа, екстракт од бел слез и витамин Е со дејство против стареење. Кремата овозможува заштита, брзо се впива и и дава прекрасен мирис на кожата. Користењето и на останатите производи од линијата на Black Orchid, ќе Ви овозможи долго време да имате негувана и кадифена кожа, со прекрасен мирис.

 

АКТИВНИ СОСТОЈКИ: Масла од: кокос, бадем и сусам, шеа путер, глицерин, уреа, екстракт од бел слез, витамин Е, пантенол и алантоин.

 

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете и нежно масирајте мала количина на сува и чиста кожа на дланките.

 

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, COCOS NUCIFERA (COCONUT OIL), GLYCERIN, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, GLYCERYL STEARATE SE, CETEARYL ALCOHOL, BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA) BUTTER, ALTHAEA OFFICINALIS ROOT EXTRACT, PRUNUS AMYGDALUS DULCIS (SWEET ALMOND) OIL, SESAMUM INDICUM SEED OIL, UREA, PANTHENOL, ALLANTOIN, ALCOHOL, TOCOPHEROL, ASCORBYL PALMITATE, ASCORBIC ACID, PHYTIC ACID, SODIUM CITRATE, SODIUM ACRYLATES COPOLYMER, LECITHIN, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, PHENOXYETHANOL, ETHYLHEXYLGLYCERINE, CITRIC ACID, SODIUM HYDROXIDE, PARFUM, ALPHA-ISOMETHYL IONONE, BENZYL SALICYLATE, CINNAMYL ALCOHOL, CITRONELLOL, COUMARIN, D-LIMONENE, GERANIOL, HYDROXYCITRONELLAL, LINALOOL.

Поврзани производи

Најгоре