KIDS / ДЕТСКА ПАСТА ЗА ЗАБИ - 75 МЛ.

245 МКД 350 МКД


Баркод: 4021457629220

ЗАШТИТА • ОСВЕЖУВАЊЕ
КАЛЦИУМ • НАНЕ • НЕВЕН

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Заштита од кариес за млечни заби, без флуорид и без бои, со органски невен и калциум. Умерен овошен вкус.

Заштита* за млечните заби без флуорид:

  • ги отстранува внимателно остатоците на и меѓу забите
  • заштитува од кариес
  • ги штити и негува непцата
  • умерен овошен вкус


GREEN PREVENTION COMPLEX: Стручниот тим експерти на Lavera има развиено исклучително ефикасна формула без флуорид во составот, која со помош на одлично избалансираните состојки и калциумот, ја поттикнува реминерализацијата на глеѓта.

* при редовно миење

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на четкичка за заби и темелно прочистете во правецот на раст на забите (од горе кон долу за горните и од долу кон горе за долните заби).


СОСТАВ (INCI): SORBITOL, AQUA, HYDRATED SILICA, XYLITOL, CALCIUM CARBONATE, GLYCERIN, XANTHAN GUM, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE*, FRAGARIA VESCA FRUIT EXTRACT*, CALENDULA OFFICINALIS FLOWER EXTRACT*, GLYCYRRHIZA GLABRA ROOT EXTRACT*, SODIUM LACTATE, SODIUM COCO-SULFATE, AROMA**, LIMONENE**.

* состојка со сертифицирано органско потекло
** природно етерично масло

Поврзани производи

Најгоре