COMPLETE CARE / ПАСТА ЗА ЗАБИ ЗА КОМПЛЕТНА НЕГА - 75 МЛ.

203 МКД 290 МКД


Баркод: 4021457629190

ЗАШТИТА • ОСВЕЖУВАЊЕ
ЕХИНАЦЕА • КАЛЦИУМ • АЛОЕ ВЕРА

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Комплетна нега БЕЗ ФЛУОРИД - 5-кратна заштита со ехинацеа и калциум

Оваа паста за заби за комплетна нега, нуди 5-кратна сеопфатна заштита*. Високоефикасната рецептура без флуорид, а со калциум во составот, нуди одлична заштита на забите.

5-кратна сеопфатна заштита* - БЕЗ ФЛУОРИД:

  • ги отстранува внимателно остатоците на и меѓу забите
  • заштитува од кариес
  • го спречува формирањето на забен камен
  • ги штити и негува непцата
  • го освежува здивот


GREEN PREVENTION COMPLEX: Стручниот тим експерти на Lavera има развиено исклучително ефикасна формула без флуорид во составот, која со помош на одлично избалансираните состојки и базата на калциум, им дава одлична заштита на забите.

* при редовно миење

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на четкичка за заби и темелно прочистете во правецот на раст на забите (од горе кон долу за горните и од долу кон горе за долните заби). Погодна и за деца.


СОСТАВ (INCI): SORBITOL, AQUA, HYDRATED SILICA, CALCIUM CARBONATE, XYLITOL, GLYCERIN, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE*, SODIUM COCO-SULFATE, ECHINACEA PURPUREA EXTRACT*, CALENDULA OFFICINALIS FLOWER EXTRACT*, SALVIA OFFICINALIS LEAF EXTRACT*, GLYCYRRHIZA GLABRA ROOT EXTRACT*, XANTHAN GUM, MARIS SAL, MENTHOL, AROMA**, LIMONENE**.

* состојка со сертифицирано органско потекло
** природно етерично масло

Поврзани производи

Најгоре