SENSITIV SONNE / ЛОСИОН ЗА ТЕЛО ЗА САМОПОТЕМНУВАЊЕ - 150 МЛ.

1.060 МКД


Баркод: 4021457635375

САМОПОТЕМНУВАЊЕ • ХИДРАТАЦИЈА
МАСЛО ОД МАКАДАМИА • СОНЧОГЛЕДОВО МАСЛО • ШЕА ПУТЕР

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Рамномерен и природен сончев тен и долготрајна хидратација, благодарение на уникатната природна композиција на база на органски масла од сончоглед и макадамиа.

Откријте ја тајната на Lavera за природниот и сјаен тен - како бакнати од сонцето: Нашата внимателно одбрана природна композиција со сахариди од природно потекло, органско масло од сончоглед и органско масло од макадамиа, и дава на вашата кожа изедначен и природно убав тен. Уживајте во интензивната хидратација на нашата лесна формула - и во свиленкасто негуваната кожа.

Прекрасното чувство на 100% сертифицирана природна козметика - без компромиси.

Ние ви ветуваме:

  • Нашите рецептури содржат состојки од контролирано биолошко (органско) земјоделство и не содржат тврда и течна микропластика како и вештачки бои и конзерванси*.
  • Природни композиции, кои се внимателно компонирани и хармонизирани од страна научниот тим на Lavera со најдобрите состојки од природно потекло.
  • Природна козметика, која е сертифицирана од независни институции и која е дерматолошки тестирана.
  • Ние сме климатски-неутрална компанија**.
* согласно EU-Kosmetik VO
** ClimatePartner.com/12310-1610-1001

„la vera“, во превод „вистинската“, се ангажира за заштита на климата и на животинскиот и растителен свет.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете подеднакво на чиста кожа. Повнимателно нанесувајте во пределот на колената и лактите со цел да избегнете неизедначености во тенот. Избегнувајте контакт со очи. По употребата, темелно измијте ги рацете. Потемнувањето е комплетно по отприлика 5 часа. За одржување на тенот, да се користи 1-2 пати неделно. Не нанесувајте секојдневно! Да се избегнува контакт со текстил (можно е да настанат флеки). Овој лосион нема заштитен фактор од сонце!


СОСТОЈКИ (INCI): WATER (AQUA), GLYCINE SOJA (SOYBEAN) OIL*, DIHYDROXYACETONE, ALCOHOL DENAT.*, GLYCERIN, ERYTHRULOSE, MYRISTYL ALCOHOL, CETEARYL ALCOHOL, POTASSIUM CETYL PHOSPHATE, BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA) BUTTER*, MACADAMIA INTEGRIFOLIA SEED OIL*, HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL*, MANGIFERA INDICA (MANGO) FRUIT EXTRACT*, CARICA PAPAYA (PAPAYA) FRUIT EXTRACT*, PRUNUS PERSICA (PEACH) KERNEL OIL*, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE POWDER*, XANTHAN GUM, TOCOPHEROL, ASCORBYL PALMITATE, LEVULINIC ACID, SODIUM LEVULINATE, FRAGRANCE (PARFUM)**, LIMONENE**, LINALOOL**, GERANIOL**, CITRONELLOL**, CITRAL**, COUMARIN**, EUGENOL**, BENZYL BENZOATE**.

* состојка со сертифицирано органско потекло
** природно етерично масло

Поврзани производи

Најгоре