SENSITIV SONNE / ЛОСИОН ЗА ЛИЦЕ И ТЕЛО ЗА ПОСЛЕ СОНЧАЊЕ - 200 МЛ.

745 МКД


Баркод: 4021457635368

СМИРУВАЊЕ • ХИДРАТАЦИЈА
АЛОЕ ВЕРА • ШЕА ПУТЕР • КОКОСОВО МАСЛО

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Ја смирува кожата и нуди 24-часовна хидратација благодарение на уникатните природни композиции на Lavera на база на органска алое вера и шеа путер.

Откријте ја тајната на Lavera за природната и интензивна хидратантна нега: Нашата внимателно одбрана природна композиција со органска алое вера, органски шеа путер и витамин Е, и дава на вашата кожа по изложувањето на сонце, долготрајна и интензивна хидратација. Лесната формула бргу се впива, има пријатен заладувачки ефект и ја смирува кожата. Уживајте во свиленкасто негувана кожа и долготраен сончев тен.

Прекрасното чувство на 100% сертифицирана природна козметика - без компромиси.

Ние ви ветуваме:

  • Нашите рецептури содржат состојки од контролирано биолошко (органско) земјоделство и не содржат тврда и течна микропластика како и вештачки бои и конзерванси*.
  • Природни композиции, кои се внимателно компонирани и хармонизирани од страна научниот тим на Lavera со најдобрите состојки од природно потекло.
  • Природна козметика, која е сертифицирана од независни институции и која е дерматолошки тестирана.
  • Амбалажата се состои од 94% рециклирачки материјал.
  • Ние сме климатски-неутрална компанија**.
* согласно EU-Kosmetik VO
** ClimatePartner.com/12310-1610-1001

„la vera“, во превод „вистинската“, се ангажира за заштита на климата и на животинскиот и растителен свет.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на сува и чиста кожа, по изложувањето на сонце, односно по сончањето.


СОСТОЈКИ (INCI): WATER (AQUA), GLYCINE SOJA (SOYBEAN) OIL*, GLYCERIN, ALCOHOL* DENAT., GLYCERYL STEARATE CITRATE, CETEARYL ALCOHOL, MYRISTYL ALCOHOL, BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA) BUTTER*, HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL*, MANGIFERA INDICA (MANGO) FRUIT EXTRACT*, CARICA PAPAYA (PAPAYA) FRUIT EXTRACT*, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE*, COCOS NUCIFERA (COCONUT) OIL*, POTASSIUM CETYL PHOSPHATE, XANTHAN GUM, HYDROGENATED PALM GLYCERIDES, HYDROGENATED LECITHIN, BRASSICA CAMPESTRIS (RAPESEED) STEROLS, TOCOPHEROL, ASCORBYL PALMITATE, LEVULINIC ACID, SODIUM LEVULINATE, FRAGRANCE (PARFUM)**, LIMONENE**, LINALOOL**, GERANIOL**, CITRONELLOL**, CITRAL**, COUMARIN**, EUGENOL**, BENZYL BENZOATE**.

* состојка со сертифицирано органско потекло
** природно етерично масло

Поврзани производи

Најгоре