SENSITIV SONNE / ANTI-AGE КРЕМА ЗА ЛИЦЕ ЗА ЗАШТИТА ОД СОНЦЕ СО SPF30 - 50 МЛ.

892.5 МКД 1.275 МКД


Баркод: 4021457635344

ЗАШТИТА ОД СОНЦЕ • ПРОТИВ СТАРЕЕЊЕ
КОКОСОВО МАСЛО • СОНЧОГЛЕДОВО МАСЛО • ЦИНК ОКСИД

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Сигурна и инстантна минерална заштита од сонце, специјално наменета за лице на база на органско кокосово и органско сончогледово масло.

Откријте ја тајната на Lavera за природните и делотворни производи за нега за сончање: Нашата внимателно одбрана природна композиција со минерални УВ филтри, органско кокосово и органско сончогледово масло, и нуди на вашата сензитивна кожа на лицето, сигурна и инстантна заштита, додека истовремено се бори против видливите знаци на стареењето. Лесната и водоотпорна формула со минерална заштита, го намалува ризикот од иритации предизвикани од сончевите зраци, сончеви алергии и т.н. „Mallorca Acne“, a e погодна и за лица кои страдаат од невродермитис.

Прекрасното чувство на 100% сертифицирана природна козметика - без компромиси.

Ние ви ветуваме:

  • Нашите рецептури содржат состојки од контролирано биолошко (органско) земјоделство и не содржат синтетички УВ филтри, тврда и течна микропластика како и вештачки бои и конзерванси*.
  • Природни композиции, кои се внимателно компонирани и хармонизирани од страна научниот тим на Lavera со најдобрите состојки од природно потекло.
  • Природна козметика, која е сертифицирана од независни институции и која е дерматолошки тестирана.
  • Картонската амбалажа на производот се состои од 100% рециклирачки влакненца.
  • Ние сме климатски-неутрална компанија**.
* согласно EU-Kosmetik VO
** ClimatePartner.com/12310-1610-1001

„la vera“, во превод „вистинската“, се ангажира за заштита на климата и на животинскиот и растителен свет.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете непосредно пред изложувањето на сонце и редовно донанесувајте за време на изложеноста на сонце, особено при прекумерно потење или по капењето. Се препорачува бебиња и мали деца воопшто да немаат директна изложеност на сончевите зраци, да бидат заштитени со облека и со нега за сончање со висок фактор. Ниту еден фактор не штити 100% од штетните УВ зраци.

Избегнувајте го интензивното и јако пладневно сонце. Преголемата и долга изложеност на јако сонце претставува сериозен здравствен ризик! Избегнувајте контакт на кремата со очите. Исто така избегнувајте директен контакт на кремата со облека (можно е да настанат флеки).

Заштитата од штетните УВ зраци е во согласност со препораките од ЕУ Комисијата, во сооднос УВА:УВБ 1:3.


СОСТОЈКИ (INCI): WATER (AQUA), PONGAMIA GLABRA SEED OIL, ZINC OXIDE, TRIDECANE, GLYCERIN, ALCOHOL* DENAT., TITANIUM DIOXIDE, UNDECANE, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, POLYHYDROXYSTEARIC ACID, ISOAMYL LAURATE, SILICA, STEARIC ACID, COCOS NUCIFERA (COCONUT) OIL*, CARICA PAPAYA (PAPAYA) FRUIT EXTRACT*, MANGIFERA INDICA (MANGO) FRUIT EXTRACT*, GLYCINE SOJA (SOYBEAN) OIL*, HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL*, SUCROSE LAURATE, SUCROSE COCOATE, XANTHAN GUM, ORYZANOL, PONGAMOL, TOCOPHEROL, FRAGRANCE (PARFUM)**, LIMONENE**, LINALOOL**, GERANIOL**, CITRONELLOL**, CITRAL**, COUMARIN**, EUGENOL**, BENZYL BENZOATE**.

* состојка со сертифицирано органско потекло
** природно етерично масло

Поврзани производи

Најгоре