VOLCANIC SALT OF KAMCHATKA / ПАСТА ЗА ЗАБИ ПРОТИВ ЗАБЕН ПЛАК - 85 МЛ.

154 МКД 220 МКД


Баркод: 4743318102313

ЧИСТЕЊЕ • БЕЛЕЕЊЕ
ВУЛКАНСКИ ПРАВ • ЈАГЛЕН • МОРСКА СОЛ

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

  • Земја на потекло - Естонија
  • Максимален рок на траење - 36 месеци
  • Брендови - Recipes of Babushka Agafia

Оваа природна паста  збогатена со Вулкански прав од Камчатка, нежно ги чисти непцата со микроелементи и ги белее забите. Морската сол ги чисти забите додека активниот јаглен ја намалува појавата на забен плак.КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на четка за заби и темелно прочистете во правецот на раст на забите.СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, HYDRATED SILICA, GLYCERIN, HYDROGENATED STARCH HYDROLYSATE, SODIUM CHLORIDE, SODIUM COCO-SULFATE, CELLULOSE GUM, CHARCOAL POWDER, MARIS SALT, SODIUM BICARBONATE, ZINC CITRATE, VOLCANIS ASH, DASIPHORA FRUTICOSA EXTRACT *, JUNIPERUS SIBIRICA NEEDENTLE EXTRACT * MENTHYL LACTATE, XANTHAN GUM, BENZYL ALCOHOL, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, AROMA, CITRIC ACID.Поврзани производи

Најгоре